Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 stycznia 2022, 11:45

Święto Yule w AC Valhalla naprawione; wydarzenie potrwa dłużej

Firma Ubisoft przedłużyła o trzy tygodnie wydarzenie Święto Yule, które pojawiło się w Assassin's Creed: Valhalla z okazji Bożego Narodzenia. Jest to spowodowane faktem, że gracze przez długi czas mieli problemy z dołączeniem do niego.

W SKRÓCIE
  1. Ubisoft wydał patch 1.4.1.2 do gry Assassin's Creed: Valhalla, który naprawia okresowe wydarzenie Święto Yule.
  2. Z powodu kłopotów graczy z tym „eventem” padła decyzja, że zostanie on wydłużony o trzy tygodnie - do 27 stycznia.

16 grudnia ubiegłego roku w grze Assassin's Creed: Valhalla wystartowało okresowe wydarzenie Święto Yule, towarzyszące Bożemu Narodzeniu. Podobnie jak na przełomie 2020 i 2021 roku, w jego trakcie w Kruczej Przystani pojawiło się mnóstwo wyzwań, chociażby w postaci zawodów picia czy konkursu łuczniczego. Za ich wykonywanie dostaje się żetony Yule, służące to zakupów specjalnych elementów ekwipunku oraz obiektów dekoracyjnych. Całość miała potrwać do dziś, czyli do 7 stycznia. Niestety od początku trwania „eventu” gracze zgłaszali problemy z dołączeniem do niego. Ekipa Ubisoftu jeszcze w grudniu zapewniła, że pracuje nad rozwiązaniem tego błędu. Stosowny patch, oznaczony numerem 1.4.1.2, pojawił się wczoraj.

Przy okazji przedstawiciele firmy potwierdzili wcześniejsze ogłoszenie, że aby zrekompensować całe zamieszanie Święto Yule potrwa dłużej, niż początkowo planowano – konkretnie o trzy tygodnie. Zakończy się ono zatem 27 stycznia.

Święto Yule w AC Valhalla naprawione; wydarzenie potrwa dłużej - ilustracja #1

Warto przypomnieć, że to nie pierwszy raz, gdy wydarzenie okresowe w Assassin's Creed: Valhalla ma problemy. Już podczas pierwszego Święta Yule gracze narzekali chociażby na błąd, przez który po wzięciu udziału w konkursie picia efekt upicia pojawiał się znikąd po wczytaniu zapisu i trwał, aż nie skorzystało się z szybkiej podróży. Natomiast podczas wielkanocnego Święta Ostara nie można było dekorować osady i w konsekwencji ukończyć zadania związanego z tą aktywnością.

Przypominamy, że Assassin's Creed: Valhalla miała swoją premierę w listopadzie 2020 roku. Tytuł jest dostępny na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksie One oraz Xboksie Series X/S. Na wszystkich tych platformach tytuł posiada polską wersję językową (obejmującą wyłącznie napisy). W marcu doczeka się on kolejnego dużego DLC - Świtu Ragnaroku.

  1. Oficjalna strona gry Assassin’s Creed: Valhalla