Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 sierpnia 2019, 11:25

Świat w ogniu hitem w Box Office US, Hobbs i Shaw brylują w Chinach

Świat w ogniu (ang. Angel Has Fallen), czyli kolejna odsłona popularnego cyklu filmów akcji, zaliczył udany debiut w amerykańskich kinach, w których w ubiegły weekend zgromadził 21,25 miliona dolarów. W tym samym czasie Hobbs i Shaw brylowali w Chinach, gdzie zarobili 102 miliony dolarów.

Końcówka minionego tygodnia upłynęła w amerykańskich kinach pod znakiem powrotu Gerarda Butlera do roli Mike'a Banninga. Swój debiut miał bowiem Świat w ogniu (ang. Angel Has Fallen), czyli kolejna odsłona popularnego cyklu filmów akcji, w której tym razem główny bohater musi udowodnić, że nie zorganizował próby zamachu na prezydenta USA. Obraz w reżyserii Rica Romana Waugha zgromadził w premierowy weekend za oceanem 21,25 miliona dolarów. Jest to otwarcie mniej-więcej na poziomie poprzedniej części, Londynu w ogniu (21,6 miliona dolarów).

Gerard Butler ponownie wcielił się w Mike’a Banninga. - Świat w ogniu hitem w Box Office US, Hobbs i Shaw brylują w Chinach - wiadomość - 2019-08-26
Gerard Butler ponownie wcielił się w Mike’a Banninga.

Warto zauważyć, że Świat w ogniu jest kolejnym przykładem filmu, który zupełnie nie przypadł do gustu krytykom, lecz spodobał się publiczności. Według serwisu Rotten Tomatoes, zaledwie 40% ze 111 recenzji branżowych produkcji Waugha jest pozytywnych. Natomiast korzystne zdanie o nim ma aż 95% widzów, którzy ocenili film na rzeczonej stronie (a na CinemaScore jego ocena wynosi A-).

Na drugim miejscu najnowszego zestawienia weekendowego Box Office US uplasował się film Gene'a Stupnitsky'ego (znanego chociażby jako scenarzysta amerykańskiej wersji sitcomu Biuro) pod tytułem Grzeczni chłopcy. Komedia z Jacobem Tremblayem (Pokój, Predator), Keithem L. Williamsem (The Last Man on Earth) oraz Bradym Noonem (Zakazane imperium) w rolach głównych w drugi weekend po premierze zarobiła w amerykańskich kinach 11,75 miliona dolarów. Z kolei trzecią pozycję zajął Overcomer – obraz w reżyserii Alexa Kendricka, specjalisty od kina chrześcijańskiego. Tytuł zarobił na otwarcie 8,2 miliona dolarów, co jest wynikiem bardzo imponującym dla wytwórni AFFIRM Films (dla porównania, Paweł, apostoł Chrystusa z Jimem Caviezelem i Jamesem Faulknerem zaliczył otwarcie na poziomie nieco ponad 5 milionów dolarów).

Młoda obsada Grzecznych chłopców szaleje w amerykańskich kinach. - Świat w ogniu hitem w Box Office US, Hobbs i Shaw brylują w Chinach - wiadomość - 2019-08-26
Młoda obsada Grzecznych chłopców szaleje w amerykańskich kinach.

Piąte miejsce najnowszego weekendowego zestawienia Box Office US, z 8,14 milionami dolarów zarobku, przypadło w udziale Szybkim i wściekłym: Hobbs i Shaw. Pod koniec ubiegłego tygodnia spin-off kultowego cyklu największe tryumfy święcił jednak w zupełnie innym zakątku świata. Film Davida Leitcha zadebiutował w Chinach, gdzie na dobry początek zarobił 102 miliony dolarów. To największe sierpniowe otwarcie w historii oraz drugie, jeśli chodzi o cykl Szybcy i wściekli (tuż za ósmą częścią) na tym rynku.

Pierwszą dziesiątkę weekendowego rankingu Box Office US zamyka Pewnego razu w Hollywood. Amerykanie dorzucili do wyniku tej produkcji kolejne 5 milionów dolarów. Tytuł z Leonardo DiCaprio i Bradem Pittem w rolach głównych ma już na całym świecie 239,8 miliona dolarów, co obecnie czyni go trzecim najbardziej dochodowym filmem w reżyserskiej karierze Quentina Tarantino (za Bękartami wojny i Django).

Pozycja

Poprzednio

Tytuł filmu

Przychód weekendowy (w dolarach)

Łączny przychód w USA (w dolarach)

Łączny przychód na świecie (w dolarach)

1.

Nowość

Świat w ogniu

21,2 mln

21,2 mln

-

2.

1.

Grzeczni chłopcy

11,7 mln

42 mln

48,9 mln

3.

Nowość

Overcomer

8,2 mln

8,2 mln

-

4.

3.

Król lew

8,15 mln

510,6 mln

1,5 mld

5.

2.

Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw

8,14 mln

147,7 mln

588,9 mln

6.

Nowość

Zabawa w pochowanego

7,5 mln

10,5 mln

-

7.

4.

Angry Birds Film 2

6,3 mln

27 mln

74,6 mln

8.

5.

Upiorne opowieści po zmroku

6 mln

50,4 mln

72 mln

9.

6.

Dora i Miasto Złota

5,2 mln

43 mln

60,4 mln

10.

8.

Pewnego razu w Hollywood

5 mln

123,1 mln

239,7 mln

  1. Wyniki Box Office w serwisie Box Office Mojo

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej