Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lutego 2018, 18:27

autor: Góral

Surviving Mars ukaże się w marcu

Poznaliśmy datę premiery strategii ekonomicznej Surviving Mars od studia Haemimont Games. Ponadto doczekaliśmy się nowego zwiastuna produkcji.

Surviving Mars ukaże się w marcu - ilustracja #1

Firma Paradox Interactive opublikowała zwiastun gry strategicznej Surviving Mars zdradzający datę premiery. Produkcja ukaże się 15 marca na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz komputerach osobistych. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że tytuł w dniu premiery ma oferować rozdzielczość 4K na Xboksie One X i PlayStation 4 Pro. Natomiast w przypadku wersji PC-towej doczekamy się pełnego wsparcia dla modyfikacji – niektóre, stworzone przez utalentowanych członków społeczności, pojawią się już na premierę gry.

Surviving Mars w skrócie:
  • strategia ekonomiczna na PC, PS4 i XOne;
  • ukaże się 15 marca 2018 roku;
  • gra w dniu debiutu doczeka się pierwszych modyfikacji (tylko wersja PC).

Surviving Mars będzie kolejną grą studia Haemimont Games, znanego przede wszystkim z serii strategii ekonomicznych Tropico i udanego hack-and-slasha Victor Vran. Nowej produkcji będzie bliżej do pierwszej z wymienionych, gdyż ma to być symulator kolonizacji Marsa, zrealizowany w podobnej konwencji. Na naszej głowie będziemy mieć szereg spraw – od znalezienia odpowiedniego miejsca na planecie, przez pozyskanie sponsorów, aż po użeranie się z rozmaitymi problemami już na miejscu. Podopiecznym trzeba będzie wybudować schronienia, zapewnić dostęp do wody i pożywienia, dbać o rozwój naukowy czy wydobywanie potrzebnych minerałów. Jeżeli więc lubujecie się w tego typu projektach, to warto mieć Surviving Mars na oku.