Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lutego 2015, 11:00

autor: Entelarmer

Supernova – kosmiczna MOBA ukaże się jeszcze w tym roku

Firma Bandai Namco ujawniła grę Supernova – kosmiczną MOBA z elementami RTS-a. Tytuł ma ukazać się jeszcze w tym roku, a już teraz trwają otwarte testy wersji alfa.

Stało się – kolejna darmowa MOBA jest już w drodze. Tworzona przez studio Primal Game pod kierownictwem firmy Bandai Namco Supernova ma ukazać się jeszcze w tym roku na PC i będzie osadzona w klimatach science-fiction. Stawką w kosmicznej walce będzie przetrwanie poszczególnych ras, których reprezentanci zmierzą się ze sobą, wykorzystując własne technologie oraz moce obcych.

Supernova ma wyróżniać się na tle konkurencji rozwiniętymi elementami strategicznymi. - Supernova – kosmiczna MOBA od Bandai Namco ukaże się w tym roku - wiadomość - 2015-02-27
Supernova ma wyróżniać się na tle konkurencji rozwiniętymi elementami strategicznymi.

Jeśli wierzyć zapewnieniom twórców, produkcja ma wrócić do źródeł MOBA, a więc do gier z gatunku RTS. Ma to przejawiać się w trzech rodzajach jednostek (piechota, zmechanizowane oraz latające), których relacje oparte zostaną na zasadach gry kamień-nożyce-papier, jak również w różnorodnych możliwościach ulepszania ich niczym w strategiach czasu rzeczywistego. To samo dotyczy przywódców, którzy będą mogli wykorzystywać dropy z meczów, co pozwoli graczom na stosowanie strategii wykraczających poza podstawowe zdolności ich bohatera. Jak razie ujawniono zaledwie 12 dowódców, ale są oni dość różnorodni: do wyboru mamy zarówno przedstawicieli rasy ludzkiej (wojskowych w mechach i najemników), jak również mniej lub bardziej cywilizowanych obcych.

Skoro już o obcych mowa, to na uwagę zasługuje zdolność związana z ich technologią: Supremacy. Ma ona pozwolić na wypuszczenie na bazę drużyny przeciwnej fali niszczycielskich, megalitycznych dronów (zwanych Mechanaughts).

Wraz z ogłoszeniem Supernova ruszyła oficjalna strona gry, trwają też testy wersji alfa, do których można dołączyć poprzez zarejestrowanie się na wspomnianej witrynie. Ponadto Bandai Namco udostępniło garść obrazków oraz dwa zwiastuny – kinowy oraz z rozgrywki, które możecie obejrzeć poniżej.