Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Supernova (PC)
OkładkaSupernova (PC)

Supernova PC

Supernova: Never Surrender

Osadzona w realiach science fiction gra strategiczna typu MOBA, za której powstanie odpowiada węgierskie Primal Game Studio. W grze Supernova pole bitwy stanowi cały wszechświat, zaś gracze opowiadają się po stronie ludzi bądź Obcych, walczących między sobą o prawo do istnienia.

Strategiczne | science fiction | MOBA | RTS | zagraj za darmo | sieciowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Supernova Premiera PC

18grudnia2019

producent: Primal Game Studio wydawca: Primal Game Studio Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Aktualizacja: Supernova nigdy nie doczekała się debiutu w pełnej wersji, jednak grywalna wersja beta jest dostępna za darmo na oficjalnej stronie gry.

Supernova to osadzona w realiach science-fiction gra typu MOBA. Za powstanie tytułu odpowiada węgierskie Primal Game Studio.

W opisywanej grze pole bitwy stanowi cały wszechświat, a gracze opowiadają się po stronie ludzi bądź obcych, rywalizujących ze sobą o prawo do istnienia. W tej globalnej walce łączą swe siły najzdolniejsi dowódcy z całego uniwersum, aby pomóc swej frakcji przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Naprzeciw siebie stają najemnicy, potężne mechy, cyborgi oraz liczne obce rasy, dla których walka o przetrwanie w kosmicznej przestrzeni stanowi chleb powszedni.

Wzorem typowych gier spod znaku MOBA, rozgrywka polega na rywalizacji dwóch 5-osobowych drużyn, spotykających się na rozległych arenach, podzielonych na trzy strefy z automatycznie atakującymi minionami. Kluczem do sukcesu w grze jest odpowiednie wykorzystanie zdolności specjalnych każdego z dowódców oraz umiejętna współpraca pomiędzy kontrolowanymi formacjami tj. piechotą, wojskami zmechanizowanymi i jednostkami latającymi, których wzajemne relacje oparte zostały na zasadach gry w kamień-nożyce-papier.

Supernova kładzie szczególny nacisk na elementy strategiczne i system rozwoju, wzorowany na klasycznych grach RTS. Każdy z dowódców posiada swoje własne drzewko rozwoju technologii oraz system produkcji jednostek. Wraz ze zdobywaniem doświadczenia oraz awansem na kolejne poziomy, pozyskujemy punkty rozwoju nie tylko dla naszego bohatera, ale także dla kontrolowanych przez niego minionów. Dodatkowo podczas potyczek zdobywamy tzw. dropy, które pozwalają na wytworzenie rozmaitych czasowych power-upów, niezależnych od podstawowych zdolności naszego dowódcy.

Pod względem oprawy produkcja Primal Game Studio stoi na wysokim poziomie, przypominającym pod względem wizualnym kultową blizzardowską serię StarCraft. Tytuł dystrybuowany jest w modelu free-to-play, w którym tradycyjnie znalazło się miejsce także i dla mikropłatności. Pozwalają one na zakup rozmaitych dodatków kosmetycznych oraz innych przydatnych bonusów, jednak – co ważne – ich zastosowanie nie zagwarantuje nam istotnej przewagi nad konkurentami.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 9.1 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Supernova: Odpowiednia dla każdego wieku.