Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 listopada 2023, 10:29

autor: Adam Adamczyk

Super Mario RPG to kolejna świetna gra na Nintendo Switch w tym roku, zbiera imponujące oceny

Super Mario RPG zachwyca nie tylko fanów oryginału z 1996 roku. Gra otrzymuje wysokie oceny w recenzjach, oferując całe multum zalet.

Źródło fot. Nintendo
i

Super Mario RPG to remake gry z 1996 roku i wiele wskazuje na to, że jest on bardzo udany. Różnice graficzne są oczywiście wyraźne, bo w końcu pierwotna wersja została wydana na SNES-a, jednakże nie jest to jedyny aspekt chwalony przez recenzentów. Z opinii zebranych w serwisie Metacritic wynika, że Super Mario RPG na Nintendo Switch trafi do serc wielu graczy.

Świetne oceny Super Mario RPG na Nintendo Switch

Pierwsze opinie rezenzentów dotyczące Super Mario RPG zawisły już na karcie gry w serwisie Metacritic. Gra może pochwalić się średnią ocen na poziomie 83/100 punktów, co jest bardzo dobrym wynikiem. Recenzenci chwalą nie tylko przyjemną dla oka oprawę graficzną i satysfakcjonujący gameplay, ale także zachowanie klimatu znanego z wersji z 1996 roku.

Uroczy remake, który naprawdę oddaje to, co sprawiło, że oryginalne Mario RPG było tak wyjątkowe. W rzeczywistości tak bardzo, że czasami gra może wydawać się nieco przestarzała. Ale jeśli naprawdę szukacie doświadczenia znanego ze SNES-a, lecz z ładniejszą grafiką i kilkoma ulepszeniami w gameplayu, to jest to najlepsza wersja.

– PC Games

Super Mario RPG to solidny remake od Nintendo dzięki zaktualizowanej grafice, muzyce i animacjom. Pokazuje, że gra z 1996 roku jest ponadczasowym klasykiem ze względu na świetną historię i niezapomnianą obsadę postaci.

– XGN

Super Mario RPG jest dostępne wyłącznie na Nintendo Switch. W eShopie gra kosztuje 249,80 zł, natomiast wydanie pudełkowe dostaniecie w polskich sklepach za 220-240 zł. Niestety, tytuł jest dostępny wyłącznie w angielskiej wersji językowej. Jeżeli jesteście ciekawi, jak prezentuje się porównanie produkcji z wersją z 1996 roku, to możecie to sprawdzić tutaj.

W Super Mario RPG Mario zbiera drużynę, łącząc siły nawet z dawnym wrogiem, Bowserem, i wyrusza na poszukiwania księżniczki Peach. Przy okazji próbuje odbudować Gwiezdną Drogę oraz uporać się z antagonistami pod przywództwem Exora, członka gangu antropomorficznych broni pod dowództwem niejakiego Smithy'ego.

To kolejna świetna gra na Nintendo Switch w tym roku, że wspomnieć choćby doskonałe Super Mario Bros. Wonder, Metroid Prime Remastered, Pikmin 4 czy The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Z pełną listą najlepszych tytułów na tę konsolę w tym roku zapoznacie się na łamach serwisu Metacritic.

Adam Adamczyk

Adam Adamczyk

Pisaniem zajmuję się zawodowo od 2013 roku i przez większość tego czasu współpracowałem z największymi sklepami muzycznymi w Polsce, tworząc artykuły związane z instrumentami i ogólnie pojętym udźwiękowieniem. Grami komputerowymi interesuję się od dziecka, dlatego z czasem postanowiłem połączyć jedną z moich pasji z pracą. Tak w 2021 roku udało mi się dołączyć do Gry-Online.pl, gdzie poza tematyką gamingową zajmuję się także informacjami stricte techowymi. Poza pracą interesuję się grą na gitarze, komponowaniem muzyki i sportami siłowymi.

więcej