Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 stycznia 2020, 13:14

autor: Aquma

Studio Naughty Dog szuka programisty z wiedzą o DX12 i GPU od Nvidii

Studio Naughty Dog poszukuje do prac nad The Last of Us: Part II programisty graficznego, który posiada wiedzę na temat interfejsów DirectX 12 oraz Vulkan, a także kart graficznych tworzonych przez firmy AMD i Nvidia.

Twórcy The Last of Us: Part II chcą powiększyć zespół o programistę graficznego. - Studio Naughty Dog szuka programisty z wiedzą o DX12 i GPU od Nvidii - wiadomość - 2020-01-20
Twórcy The Last of Us: Part II chcą powiększyć zespół o programistę graficznego.

Studio deweloperskie Naughty Dog - odpowiedzialne za takie hity, jak seria Uncharted czy The Last of Us - poszukuje programisty graficznego, który posiada wiedzę m.in. na temat API (Application Programming Interface - pol. interfejs programowania aplikacji) DirectX 12 i Vulkan, a także kart graficznych opracowanych zarówno przez firmę AMD, jak i Nvidia. Ogłoszenie pojawiło się na oficjalnej stronie firmy. Nowa osoba ma pracować przy The Last of Us: Part II.

Sytuacja jest o tyle ciekawa, że Naughty Dog jest wewnętrznym studiem Sony i od lat tworzy gry dostępne wyłącznie na konsolach Japończyków, a ani PlayStation 4, ani - o tyle, o ile nam wiadomo - PlayStation 5 nie mają nic wspólnego z DX12 oraz Nvidią (obydwa urządzenia zostały oparte o podzespoły firmy AMD). Czyżbyśmy mieli otrzymać pecetową wersję? Trudno powiedzieć - równie dobrze może to być jedynie ogólna wzmianka, której celem jest właściwe opisanie potencjalnego kandydata.

Przypominamy, że The Last of Us: Part II trafi na konsolę PS4 29 maja 2020 roku.

  1. Naughty Dog - strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II