Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 sierpnia 2015, 12:49

autor: Adrian Werner

Stronghold Next - Firefly pracuje nad kolejną odsłoną cyklu Twierdza

Studio Firefly ogłosiło, że pracuje nad kolejną pecetową odsłoną serii Twierdza, która na razie funkcjonuje pod tytułem Stronghold Next. Twórcy zapowiedzieli także konwersję przeglądarkowego Stronghold Kingdoms na urządzenia mobilne z systemem iOS.

Studio Firefly nie będzie miało w najbliższym czasie okazji do narzekania na brak zajęć - Stronghold Next - studio Firefly pracuje nad kolejną odsłoną cyklu Twierdza - wiadomość - 2015-08-06
Studio Firefly nie będzie miało w najbliższym czasie okazji do narzekania na brak zajęć

Mamy dobre wieści dla fanów serii Twierdza. Podczas trwających obecnie targów gamescom autorzy, czyli ludzie ze studia Firefly, poinformowali, że pracują nad dwoma projektami należącymi do tej marki. Pierwszym z nich jest konwersja Stronghold: Kingdoms na urządzenia mobilne. Będzie ona w pełni kompatybilna z wydaniem przeglądarkowym, oferując jedno konto oraz możliwość zabawy użytkowników różnych platform. Drugą i znacznie ciekawszą produkcją jest kolejna pecetowa odsłona cyklu, która na razie funkcjonuje pod tymczasową nazwą Stronghold Next. Autorzy traktują ten tytuł jako następną dużą odsłonę serii, która ma przynieść sporo ulepszeń i nowości.

Niestety, twórcy nie podzielili się żadnymi konkretami na temat Stronghold Next. Projekt znajduje się bowiem na zbyt wczesnym etapie produkcji. Pracownicy studia Firefly obiecali jednak, że fani marki będą mieli autentyczny wpływ na ostateczny kształt gry poprzez interakcje z deweloperami za pośrednictwem oficjalnego forum.

Zapowiedź Stronghold Next bardzo nas ucieszyła, gdyż po wielu słabszych odsłonach cykl ostatnio wreszcie odzyskał dawną formę. Pierwszą oznaką poprawy było wydane w 2011 roku Stronghold 3, które zadebiutowało co prawda w kiepskim stanie technicznym, ale potem dzięki licznym aktualizacjom zostało przeobrażone w solidną strategię, godną uwagi miłośników serii. Jeszcze lepszą produkcją okazało się zeszłoroczne Stronghold: Crusader II, która wreszcie było tym, na co fani czekali od dawna. Mamy więc nadzieję, że studio Firefly utrzyma tę tendencję zwyżkową.

  1. Firefly Studios – oficjalna strona gry