Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2018, 19:06

autor: ElMundo

Prezes Take-Two: Red Dead Redemption II nie zostanie więcej opóźnione

Wszyscy, którzy obawiali się kolejnego opóźnienia nadchodzącego hitu od Rockstar Games, czyli Red Dead Redemption II, mogą spać spokojnie. Strauss Zelnick, prezes Take-Two Interactive, zapewnił, że październikowa data premiery jest niezagrożona.

Prezes Take-Two: Red Dead Redemption II nie zostanie więcej opóźnione - ilustracja #1

Red Dead Redemption 2 to bez wątpienia najbardziej oczekiwana gra tego roku – kontynuacja wielkiego, westernowego hitu studia Rockstar Games jest gorąco wyczekiwana przez wielu graczy, więc nie dziwi fakt, że każda informacja o przesunięciu daty premiery wywołuje spore poruszenie. Początkowo gra miała pojawić się jesienią 2017 roku, ale w maju ubiegłego roku Strauss Zelnick, szef Take-Two Interactive poinformował, że gra pojawi się nie wcześniej niż 1 kwietnia 2018 roku. Wszyscy, którzy liczyli na rozgrywkę w nadchodzące wakacje, znów musieli jednak pogodzić się z kolejną obsuwą – aktualny termin wydania RDR2 to 26 października 2018. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że to ostateczna data.

W wywiadzie udzielonym telewizji CNBC Strauss Zelnick potwierdził, że ekipa Rockstar Games dotrzyma ogłoszonej daty premiery i jest na jak najlepszej drodze, by do października gra została dopięta na ostatni guzik pod względem jakości technicznej oraz zawartości. Co więcej, ze strony Zelnicka jest to pełnoprawna obietnica, więc co jak co, ale po takiej deklaracji można zaufać, że nowy bestseller Rockstara trafi na rynek w wyznaczonym terminie.

Przypomnijmy – Red Dead Redemption 2 pojawi się na konsolach PlayStation 4 i Xbox One, a (ostateczna) data premiery to 26 października 2018 roku.