Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lutego 2017, 08:49

autor: Movis

Stellaris: Utopia – data premiery oraz cena

Firma Paradox Interactive udostępniła kolejne informacje na temat dodatku Utopia do kosmicznej strategii Stellaris. DLC zadebiutuje na początku kwietnia i będzie kosztowało ok. 86 zł.

Na początku lutego zapowiedziano Stellaris: Utopia, czyli kolejne rozszerzenie do kosmicznej strategii 4X Stellaris od studia Paradox. Z końcem obecnego miesiąca twórcy udostępnili zaś krótki materiał wideo, w którym dzielą się ze społecznością datą premiery i ceną dodatku. Starać się o utopię dla naszych podwładnych będzie można zacząć 6 kwietnia, a DLC będzie kosztowało 19,99 euro (ok. 86 zł).

Deweloperzy twierdzą, że Utopia to największy dotychczasowy dodatek do Stellaris. Płatne rozszerzenie ma wprowadzić kolejne narzędzia do rozwoju kosmicznego imperium i zapewnienia kierowanej przez gracza cywilizacji ostatecznego szczęścia. Większość nowości dotyczy możliwości konstruowania struktur w przestrzeni kosmicznej. Po pierwsze, gracze będą mogli wybudować Megastruktury, czyli np. sztuczne światy w kształcie pierścieni lub Sfery Dysona, tj. konstrukcje okalające gwiazdę i wykorzystujące prawie całą jej energię. Po drugie, nawet małe planety będą mogły znacznie powiększyć swoją populację poprzez gęstą zabudowę orbity. Stworzone na niej habitaty zapewnią niezbędną do życia przestrzeń dla dynamicznie rozwijającego się imperium.

Z technologią Dysona każdy gwiezdny punkt może się stać naszą prywatną elektrownią. - Stellaris: Utopia – data premiery oraz cena - wiadomość - 2017-02-28
Z technologią Dysona każdy gwiezdny punkt może się stać naszą prywatną elektrownią.

Budowle to jednak nie wszystko. Mechanika Wyniesienia pozwoli naszej rasie na zdobycie unikalnych zalet w kolejnych krokach przyspieszonej nauką ewolucji. Dzięki niej będziemy mogli rozwinąć ciała swoich podwładnych w kierunku biologicznej, psionicznej lub syntetycznej doskonałości. Kolejnym dodatkiem ma być system tradycji, bazujący na Punktach Jedności. Odpowiednia ich ilość pozwoli na uzyskanie unikalnych bonusów dla galaktycznego imperium, które ułatwić mogą dalszy podbój kosmosu czy kolejne kroki w technologicznym rozwoju.

Stellaris: Utopia ukaże się 6 kwietnia 2017 roku na komputerach osobistych. Dodatek będzie wymagać podstawowej wersji gry Stellaris, która tradycyjnie już otrzyma także darmowe rozszerzenie, tym razem nazwane 1.5 - Banks.

Ostatnia aktualizacja: 2017-02-28

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.