Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2020, 10:00

autor: Lazlo

Steam z nowym rekordem zalogowanych jednocześnie użytkowników

Konkurencja może dwoić się i troić, jednak wygląda na to, że pozycja Steama jest wciąż bardzo mocna. Świadczy o tym bez wątpienia fakt, że platforma po raz kolejny pobiła swój rekord zalogowanych jednocześnie użytkowników i zbliżyła się rezultatem do 20 milionów.

Towarzystwa do grania na Steamie nam raczej nie zabraknie. - Steam z nowym rekordem zalogowanych jednocześnie użytkowników - wiadomość - 2020-03-15
Towarzystwa do grania na Steamie nam raczej nie zabraknie.
W SKRÓCIE:
  • Steam po raz kolejny pobił rekord zalogowanych jednocześnie użytkowników.
  • Poprzedni rekord, z lutego 2020, został pobity o niemal milion graczy.
  • W sobotę na platformie zalogowanych było prawie 20 milionów użytkowników.

Pomimo niemałej presji ze strony konkurencji Steam ma się dobrze i właśnie po raz kolejny pobił rekord użytkowników jednocześnie korzystających z platformy. Jak wynika ze statystyk publikowanych na platformie, wczoraj około godziny 16:00 polskiego czasu zalogowanych było 19 728 027 graczy.

Poprzedni rekord został ustanowiony stosunkowo niedawno, bo w lutym bieżącego roku. Liczba aktywnych użytkowników była wtedy o niemal milion niższa.

Ciekawe, czy jesteśmy blisko maksimum, czy to dopiero początek wzrostów... - Steam z nowym rekordem zalogowanych jednocześnie użytkowników - wiadomość - 2020-03-15
Ciekawe, czy jesteśmy blisko maksimum, czy to dopiero początek wzrostów...

Zostajemy w domach i… gramy!

Nie powinno być wielkim zaskoczeniem, że w tym samym czasie najpopularniejsze tytuły na Steamie notowały również bardzo dobre wyniki. Counter-Strike: Global Offensive miał w szczytowym momencie ponad milion graczy, DOTA 2 odpalona była na 694 829 komputerów, w PlayerUnknown’s Battlegrounds bawiły się 525 462 osoby, a czołową piątkę zamknęły Rainbow Six: Siege oraz GTA 5 z wynikami nieco poniżej 200 tysięcy graczy.

W świetle globalnych obostrzeń związanych z nowym koronawirusem, bieżąca sytuacja jest czymś, czego można się było spodziewać, ponieważ wiele osób ma najzwyczajniej w świecie więcej czasu na granie w gry. Zatem grajmy!