Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2020, 09:36

Steam w cieniu Roblox - gra ma więcej użytkowników

Twórcy gry Roblox pochwalili się, że liczba miesięcznych użytkowników przekroczyła 150 mln. Rekordowe wzrosty mają miejsce również w przypadku pieniędzy wypłacanych graczom za tworzenie nowej zawartości.

Steam w cieniu Roblox - gra ma więcej użytkowników - ilustracja #1
Tempo rozwoju Roblox nie przestaje zadziwiać.

Niby większość osób wie, jak szalenie popularny jest Roblox, ale mimo to kolejne dane o wynikach tej produkcji często zaskakują. Jej twórcy pochwalili się właśnie, że obecnie każdego miesiąca w grę bawi się ponad 150 mln osób.

Jak imponująca jest ta liczba najlepiej obrazuje fakt, że cały Steam pod koniec zeszłego roku miał 95 mln aktywnych użytkowników miesięcznie. Należy zastrzec, że obecne wyniki serwisu najpewniej są wyższe, choć raczej nie przebijają tych Robloxa. Platforma studia Valve cały czas rośnie, a ten rok może okazać się dla niej rekordowy, gdyż branża gier mocno zyskała na tym, że ludzie spędzają obecnie więcej czasu w domach z powodu epidemii koronawirusa.

Sam Roblox również zanotował duże wzrosty zainteresowania w tym roku. W lutym twórcy chwalili się 115 mln aktywnych użytkowników miesięczne.

Jednym z najciekawszych elementów gry Roblox jest to, że użytkownicy mogą tworzyć własną zawartość, a następnie na niej zarabiać. Ten aspekt produkcji również rozwija się bardzo dynamicznie. Deweloperzy przewidują, że w tym roku wypłacą graczom ponad 250 mln dolarów. Dla porównania, w zeszłym roku było to 110 mln, więc skala wzrostu jest imponująca.

W tym rozwoju pomaga regularne rozbudowywanie opcji pomocnych w tworzeniu nowej zawartości przez graczy. W zeszłym roku wprowadzono narzędzia ułatwiające komunikację użytkownikom w pracach. Wkrótce ma także pojawić się wirtualny rynek talentów, pozwalający zespołom na szybkie znajdowanie osób posiadających potrzebne umiejętności.

Przypomnijmy, ze Roblox zadebiutował w 2006 roku na PC. Z czasem gra trafiła również na Xboksa One oraz urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

  1. Oficjalna strona gry