Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lutego 2020, 12:39

autor: Adrian Werner

Roblox to potężna marka, twórcy gry warci 4 mld dolarów

Dzięki nowej rundzie inwestycji dowiedzieliśmy się, że twórcy gry Roblox są już warci 4 mld dolarów. Ponadto do 115 mln wzrosła liczba miesięcznych użytkowników produkcji.

Roblox to potężna marka, twórcy gry warci 4 mld dolarów - ilustracja #1
Wyniki Roblox nie przestają zadziwiać.
Osiągnięcia Roblox:
  1. Wycena studia deweloperskiego: 4 mld dolarów
  2. Liczba miesięcznych użytkowników: 115 mln
  3. Piąta najpopularniejsza gra na YouTube w 2019 r.
  4. W Roblox zagrała już połowa amerykańskich dzieci w wieku 9-12 lat.

Roblox jest często pomijane podczas dyskusji o najpopularniejszych grach na rynku. To błąd, gdyż produkcja od dłuższego czasu osiąga wyniki, za które większość branży dałaby się pokroić. Trudno o lepszy tego dowód niż najnowsza wycena odpowiedzialnego za ten tytuł studia Roblox Corporation.

Według analityków tworząca Roblox firma jest warta 4 miliardy dolarów. Tę kwotę poznaliśmy dzięki magazynowi Wall Street Journal, który poinformował o niej przy okazji uzyskania przez studio od inwestorów dodatkowych 150 mln dolarów na dalszy rozwój gry. Wzrost znaczenia produkcji doskonale obrazuje fakt, że w zeszłym roku wycena Roblox Corp wynosiła „tylko” 2,5 mld dolarów.

Przy okazji twórcy pochwalili się, że liczba grających w Roblox każdego miesiąca zwiększyła się do 115 mln. Pokazuje to, że pomimo kilkunastu lat na karku produkcja nadal szybko rośnie. W sierpniu ubiegłego roku autorzy informowali bowiem o przekroczeniu progu 100 mln użytkowników miesięcznie.

Roblox ma również inne osiągnięcia. W zeszłym roku był piątą najchętniej oglądaną grą w serwisie YouTube. Ponadto twórcy twierdzą, że w ich dzieło przynajmniej raz zagrała połowa amerykańskich dzieci w wieku 9-12 lat. Nic więc dziwnego, że inwestorzy wykazują się tak dużym optymizmem.

Przypomnijmy, ze Roblox zadebiutował w 2006 roku na PC. Z czasem gra trafiła również na Xboksa One oraz urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

  1. Oficjalna strona gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Xbox Series X - Wszystko o konsoli i jej grach
Roblox

Roblox