Steam bije własny rekord. Wczoraj jednocześnie zalogowanych było ponad 17,5 miliona użytkowników

Wczoraj na Steamie zalogowanych było jednocześnie ponad 17,5 miliona użytkowników - to nowy rekord dla platformy Valve Software. Niemal 3 miliony spośród tej liczby grało w Playerunknown's Battlegrounds.

Jakub Mirowski

Steam przyzwyczaił nas już do bicia kolejnych rekordów. Na początku tego roku z platformy Valve korzystało jednocześnie 14 milionów użytkowników, we wrześniu ta liczba została poprawiona o kolejny milion. Przed zakończeniem roku udało się jeszcze wyśrubować te statystyki – wczoraj na Steamie było zalogowanych jednocześnie 17,686,886 osób. Popularność platformy cały czas rośnie i nie byłoby niespodzianką, gdyby do końca grudnia liczba ta przekroczyła 18 milionów.

W tym roku Steam już kilkukrotnie bił własne rekordy popularności. Aż strach pomyśleć, do jakich liczb może dojść w przeciągu następnych dwunastu miesięcy. - Steam bije własny rekord. Wczoraj jednocześnie zalogowanych było ponad 17,5 miliona użytkowników - wiadomość - 2017-11-26
W tym roku Steam już kilkukrotnie bił własne rekordy popularności. Aż strach pomyśleć, do jakich liczb może dojść w przeciągu następnych dwunastu miesięcy.

Za sporą część z tej gigantycznej liczby odpowiadała gra, która nawet nie zadebiutowała w finalnej wersji. Mowa oczywiście o Playerunknown’s Battlegrounds, sieciowym fenomenie, który od czasu debiutu w fazie wczesnego dostępu w marcu tego roku zdołał sprzedać się w ponad 22 milionach egzemplarzy. Wczoraj przy dziele koreańskiego studia Bluehole bawiły się jednocześnie prawie 3 miliony graczy. Drugie miejsce zajęła Dota 2, a trzecie – Counter-Strike: Global Offensive, ale żadna z nich nie przekroczyła wyniku miliona graczy. Można się spodziewać, że Playerunknown’s Battlegrounds jeszcze nie powiedziało ostatniego słowa, jeśli chodzi o bicie rekordów – gra cały czas przygotowuje się do debiutu w wersji 1.0, który zapewne przysporzy jej jeszcze większej popularności.

  1. Serwis internetowy Steam
Podobało się?

28

Jakub Mirowski

Autor: Jakub Mirowski

Z GRYOnline.pl związany od 2012 roku: zahaczył o newsy, publicystykę, felietony, dział technologiczny i tvgry, obecnie specjalizuje się w ambitnych tematach. Napisał zarówno recenzje trzech odsłon serii FIFA, jak i artykuł o afrykańskiej lodówce low-tech. Poza GRYOnline.pl jego materiały na temat uchodźców, migracji oraz zmian klimatycznych publikowane były m.in. w Krytyce Politycznej, OKO.press i Nowej Europie Wschodniej. W kwestii gier jego zakres zainteresowań jest nieco węższy i ogranicza się do wszystkiego, co wyrzuci z siebie FromSoftware, co ciekawszych indyków i tytułów typowo imprezowych.

Kalendarz Wiadomości

Nie
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz
Forum Technologiczne
2017-11-26
21:05

RaDeK002 Pretorianin

RaDeK002
😜

Wiecie, że w ustawieniach steam>interfejs wystarczy odznaczyć "Uruchom Steam przy włączaniu komputera" i nie będzie wam się włączał przy starcie ani działał w tle? ;)

Komentarz: RaDeK002
2017-11-26
22:34

zanonimizowany1146443 Senator

Gdyby ludzie nie byli zmuszani do korzystania z tego badziewia, pewnie mieliby ponad 90% mniej użytkowników.

Komentarz: zanonimizowany1146443
2017-11-27
06:22

Mutant z Krainy OZ Legend

Mutant z Krainy OZ

Zdecydowanie wole przeplacic za gre na steamie, niz korzystac z uplaja, origina i innych kilku platform poszczególnych wydawcow. Wole miec wszystko w jednej aplikacji niz skakac po kilku.
Mimo ze w zasadzie nie gram w ogole, a gry w bibliotece tylko sie zbieraja i kurza na wirtualnej polce.

Komentarz: Mutant z Krainy OZ
2017-11-27
11:25

zanonimizowany558287 Senator

Mówcie co chcecie, ale jak dla mnie to Valve ze swoim Steamam pozostanie na zawsze najgorszą firmą w dziejach elektronicznej rozgrywki, która zapoczątkowała tego raka z platformami, przypisywaniem gier do konta itd. Jak nie oni to pewnie stworzyłby to ktoś inny, ale byli pierwsi i dzięki temu zasługują na zaszczytne miano szambo-firmy.

Komentarz: zanonimizowany558287
2017-11-27
13:23

marcing805 Legend

marcing805

Ciekaw jestem, gdzie teraz byłoby PC-towe granie gdyby nie ten „badziew”?

Komentarz: marcing805

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl