Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 listopada 2017, 15:58

Steam bije własny rekord. Wczoraj jednocześnie zalogowanych było ponad 17,5 miliona użytkowników

Wczoraj na Steamie zalogowanych było jednocześnie ponad 17,5 miliona użytkowników - to nowy rekord dla platformy Valve Software. Niemal 3 miliony spośród tej liczby grało w Playerunknown's Battlegrounds.

Steam przyzwyczaił nas już do bicia kolejnych rekordów. Na początku tego roku z platformy Valve korzystało jednocześnie 14 milionów użytkowników, we wrześniu ta liczba została poprawiona o kolejny milion. Przed zakończeniem roku udało się jeszcze wyśrubować te statystyki – wczoraj na Steamie było zalogowanych jednocześnie 17,686,886 osób. Popularność platformy cały czas rośnie i nie byłoby niespodzianką, gdyby do końca grudnia liczba ta przekroczyła 18 milionów.

W tym roku Steam już kilkukrotnie bił własne rekordy popularności. Aż strach pomyśleć, do jakich liczb może dojść w przeciągu następnych dwunastu miesięcy. - Steam bije własny rekord. Wczoraj jednocześnie zalogowanych było ponad 17,5 miliona użytkowników - wiadomość - 2017-11-26
W tym roku Steam już kilkukrotnie bił własne rekordy popularności. Aż strach pomyśleć, do jakich liczb może dojść w przeciągu następnych dwunastu miesięcy.

Za sporą część z tej gigantycznej liczby odpowiadała gra, która nawet nie zadebiutowała w finalnej wersji. Mowa oczywiście o Playerunknown’s Battlegrounds, sieciowym fenomenie, który od czasu debiutu w fazie wczesnego dostępu w marcu tego roku zdołał sprzedać się w ponad 22 milionach egzemplarzy. Wczoraj przy dziele koreańskiego studia Bluehole bawiły się jednocześnie prawie 3 miliony graczy. Drugie miejsce zajęła Dota 2, a trzecie – Counter-Strike: Global Offensive, ale żadna z nich nie przekroczyła wyniku miliona graczy. Można się spodziewać, że Playerunknown’s Battlegrounds jeszcze nie powiedziało ostatniego słowa, jeśli chodzi o bicie rekordów – gra cały czas przygotowuje się do debiutu w wersji 1.0, który zapewne przysporzy jej jeszcze większej popularności.

  1. Serwis internetowy Steam