Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 4 października 2013, 06:52

Stealth Inc. – skradankowa platformówka doczeka się wersji na iOS

Studio Curve ogłosiło, że pracuje nad mobilną wersja skradankowej platformówki Stealth Inc.: A Clone in the Dark. Na razie twórcy planują jedynie edycję na iOS.

Zespół Curve Studios ogłosił, że pracuje nad konwersją gry Stealth Inc.: A Clone in the Dark na urządzenia mobilne z systemem iOS. Ta skradankowa platformówka zadebiutowała w zeszłym roku jako darmowa produkcja na PC zatytułowana Stealth Bastard, a następnie została znacząco rozbudowana i wypuszczona jako wersja komercyjna na pecety oraz konsole PlayStation 3 i PlayStation Vita. Niestety, na razie twórcy nie są w stanie podać daty premiery na App Store.

Autorzy opisują Stealth Inc.: A Clone in the Dark jako mieszankę Metal Gear Solid i Super Meat Boy. Oznacza to, że wykonujemy rzeczy typowe dla gier skradankowych, ale jednocześnie akcja toczy się w morderczym tempie. Wcielamy się w złodzieja z talentem hakerskim. Na każdym poziomie naszym zadaniem jest dotarcie bez wykrycia do celu. W tym celu omijamy pułapki, zabezpieczenia oraz patrole strażników, jak również włamujemy się do systemów komputerowych. Nie dysponujemy żadnym pancerzem ani uzbrojeniem, więc pozostawanie w ukryciu jest absolutnie konieczne do przeżycia.

Kampania składa się z osiemdziesięciu dużych poziomów, które podzielone zostały na osiem światów. Rozgrywkę wzbogacają napotykane co pewien czas zagadki logiczne. a każdej mapie sporo jest również ukrytych sekretów, a dodatkową atrakcją są sieciowe rankingi, pozwalające na porównywanie własnych osiągnięć z dokonaniami innych użytkowników.