Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 stycznia 2016, 14:35

Start finałów mistrzostw świata w Smite oraz nowy zwiastun

Dziś rozpoczną się finały mistrzostw świata w grze Smite (Smite World Championship). Oprócz głównego turnieju na graczy czekają m.in. profesjonalne rozgrywki na konsoli Xbox One oraz konkurs na najlepszy cosplay.

Już po raz drugi bogowie przystąpią do decydującego starcia o mistrzostwo Smite. - Start finałów mistrzostw świata w Smite oraz nowy zwiastun - wiadomość - 2016-01-07
Już po raz drugi bogowie przystąpią do decydującego starcia o mistrzostwo Smite.
Smite World Championship w skrócie:
  • Start: czwartek 7 stycznia o godzinie 17:00 (mecze pozycjonujące);
  • Mecz finałowy: niedziela 10 stycznia o godzinie 23:30;
  • Pula nagród: milion dolarów;
  • Inne: turniej Xbox Invitational (start: 8 stycznia o godzinie 1:30), konkurs na najlepszy cosplay, impreza Hi-Rez Expo.

Dziś rozpoczynają się drugie mistrzostwa świata w grze Smite, czyli boskiej MOBA od studia Hi-Rez. Impreza zostanie otwarta o godzinie 15:30 czasu polskiego, a pierwsze mecze są zaplanowane na 17:00. Nie będą to jednak ćwierćfinały, do których automatycznie zakwalifikowały się jedynie dwa zespoły: europejski Paradigm oraz amerykański Cloud 9 G2A. Pozostałe osiem zespołów musi rozegrać pojedyncze gry kwalifikacyjne. Dopiero 8 stycznia, po wyłonieniu zwycięskiej szóstki, odbędą się mecze finałowe, początkowo na zasadzie „Najlepszy z trzech”, ale od półfinałów składające się nawet z pięciu gier. Te w końcu doprowadzą do finału, który zostanie rozegrany w niedzielę 10 stycznia. Do zaciekłej walki zachęcają nagrody, których pula wynosi milion dolarów. Jest to suma mniejsza niż rok temu, co wynika z chęci równiejszego podziału środków przeznaczonych na nagrody w profesjonalnych rozgrywkach pomiędzy poszczególne zawody (wliczając w to zarówno pojedyncze turnieje, jak i rozgrywki ligowe).

Planowany przebieg rozgrywek finałowych Smite World Championship 2016.

Finały Smite będą rozgrywane na wersji PC, ale w tym samym czasie odbędzie się turniej Xbox Invitational, zgodnie z nazwą organizowany dla zainteresowanych profesjonalną grą na konsoli Xbox One. Pula nagród jest znacznie mniejsza niż na turnieju pecetowym (150 tysięcy dolarów), a same zawody zapewne będą nieco odmienne, jako że xboksowy Smite oferuje zmienione sterowanie, co zaowocowało bóstwami nieobecnymi na PC. Nie zabraknie też pobocznych atrakcji, wliczając w to konkurs na najlepszy cosplay oraz (pierwszy raz w historii) imprezę Hi-Rez Expo, na której będzie można zapoznać się z najnowszą produkcją studia – pierwszoosobową strzelanką Paladins: Champions of the Realms.

Niejako przy okazji Smite World Championship twórcy opublikowali nowy zwiastun gry, z boginią wojny Belloną w głównej roli (do obejrzenia poniżej). Co więcej, w trakcie imprezy możemy spodziewać się ujawnienia pierwszego bóstwa z mitologii japońskiej (obecnie do wyboru mamy 7 panteonów: hinduski, chiński, majski, nordycki, egipski, rzymski oraz grecki). Najprawdopodobniej będzie to Amaterasu, bogini słońca, na co wskazywałaby ilustracja zamieszczona w oficjalnym magazynie Smite, którego skan umieścił na Twitterze Steve Chisam, prezes Hi-Rez. Całą imprezę będziecie mogli obejrzeć w serwisie Twitch.

Smite to darmowa gra z gatunku MOBA, w której gracze kierują bóstwami z przeróżnych panteonów, takimi jak Zeus, Thor, Anubis czy Kali. W odróżnieniu od innych przedstawicieli tego gatunku, w Smite obserwujemy akcję nie z góry, lecz zza pleców naszego awatara, a całość ma bardziej zręcznościowy niż strategiczny charakter. Tytuł zadebiutował w pełnej wersji 25 marca 2014 roku na PC, a od 19 sierpnia 2015 roku dostępna jest nieco zmodyfikowana edycja na Xboksa One.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej