Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lutego 2021, 09:56

Starfield - plotki sugerują teaser w marcu i premierę w 2021 roku

W sieci pojawił się ciekawe spekulacje na temat gry Starfield. Według nich w marcu najpewniej zobaczymy nowe materiały z tej produkcji. Możliwa jest również premiera projektu jeszcze w tym roku.

W SKRÓCIE:
  1. Microsoft lada chwila sfinalizuje przejęcie Bethesdy,
  2. w marcu może zostać zorganizowana konferencja omawiająca przyszłość tego studia,
  3. spekuluje się, że na tej konferencji pojawi się Starfield,
  4. najpewniej zobaczymy jednak tylko teaser lub trailer, a pełna prezentacja rozgrywki odbędzie się w późniejszym terminie.
  5. pojawiły się także plotki, że premiera gry może nastąpić jeszcze w tym roku, choć koronawirus mógł pokrzyżować te plany.

Na Starfield, czyli nową markę studia Bethesda Softworks czekamy już wiele lat, a mimo to nadal mało wiemy na temat tego projektu. Wiele wskazuje jednak na to, że twórcy powoli szykują się do przerwania milczenia. Fan o ksywce wooshthem zebrał do kupy najświeższe przecieki i plotki, prezentując przekonującą teorię, według której w przyszłym miesiącu możemy spodziewać się nowych konkretów i materiałów z tej gry.

Przesłanek takich wniosków jest kilka. Przede wszystkim mający dobrą renomę w kwestii przecieków dziennikarz Jeff Grubb w swoim programie poinformował, że na marzec szykowana jest prezentacja mająca uświetnić sfinalizowanie przejęcia przez firmę Microsoft koncernu Zenimax, w skład którego wchodzi Bethesda. Podczas niej omówiona ma zostać przyszłość deweloperów z tej grupy i wydaje się to idealnym momentem, aby przypomnieć światu o istnieniu Starfield.

Dodatkową wskazówką, że coś jest na rzeczy, jest fakt, że Parris, czyli YouTuber mający dobre dojścia w Microsofcie i udzielający się w podcaście Kinda Funny, wrzucił wczoraj na Twitterze logo Starfield.

Wooshthem trochę studzi emocje graczy, sugerując, że w marcu najpewniej zobaczymy jedynie krótki filmik z gry. Bethesda lubi bowiem podkręcać atmosferę, publikując teasery na krótko przed obszernymi pokazami swoich produkcji. Tak było m.in. w przypadku Fallouta 76 oraz Fallouta 4. Zazwyczaj od publikacji pierwszego trailera do prezentacji rozgrywki upływało jedynie kilka tygodni, ale w tym przypadku możliwe, że twórcy zechcą poczekać do czerwcowego E3. Ta impreza będzie miała w tym roku wirtualny charakter, więc równie dobrze Microsoft może zorganizować odrębny pokaz Starfield przed startem imprezy.

Na koniec warto dodać, że podczas dyskusji na forum ResetEra insider ukrywający się pod ksywką NateDrake zdradził, że premiera Starfield może nastąpić jeszcze w tym roku. Uściślił, że takie były plany Bethesdy, ale zastrzegł, iż mogą one być już nieaktualne, gdyż nie wie, jak duże opóźnienia w produkcji spowodowała pandemia koronawirusa.

  1. Oficjalna strona firmy Bethesda