Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2010, 14:05

Star Wars: The Old Republic - szczegóły klasy Agenta Imperialnego

BioWare kontynuuje ujawnianie kolejnych szczegółów na temat gry Star Wars: The Old Republic. Najnowsza aktualizacja oficjalnej strony poszerzyła naszą wiedzę masę nowych informacji dotyczących profesji Agenta Imperialnego.

BioWare kontynuuje ujawnianie kolejnych szczegółów na temat gry Star Wars: The Old Republic. Najnowsza aktualizacja oficjalnej strony poszerzyła naszą wiedzę masę nowych informacji dotyczących profesji Agenta Imperialnego.

Star Wars: The Old Republic - szczegóły klasy Agenta Imperialnego - ilustracja #1

Gdy już postanowimy, że ta właśnie ścieżka kariery jest odpowiednia dla naszej postaci będziemy musieli wybrać specjalizację, czyli tzw. klasę zaawansowaną. Tym, dla których termin ten jest obcy polecamy zapoznanie się z opublikowanym wczoraj artykułem wyjaśniającym jak to wszystko działa. Agent Imperialny wybierać będzie pomiędzy dwoma klasami zaawansowanymi – Szpiega oraz Snajpera.

  • Szpieg - jego główną zaletą jest szeroki zakres umiejętności pozwalających mu szybko dostosować się do każdej sytuacji. Równie dobrze radzi sobie z organizowaniem zasadzek jak i wspieraniem towarzyszy broni zaawansowanymi technologiami medycznymi.
  • Snajper - zgodnie z nazwą koncentruje się na szybkiej eliminacji konkretnych celów. Wyszkoleni przez Imperium snajperzy mają opinię najlepszych strzelców w galaktyce.
Star Wars: The Old Republic - szczegóły klasy Agenta Imperialnego - ilustracja #2

Kaliyo Djannis

W Old Republic gracze uzyskają możliwość korzystania z przypisanych do konkretnej klasy towarzyszy broni. W przypadku Agenta Imperialnego będzie to Kaliyo Djannis. Ta niewielka (raptem 1,5 meta wzrostu) kobieta na pierwszy rzut może oka wydawać się niegroźna, ale są to jedynie pozory. W rzeczywistości ostatnią dekadę spędziła pracując dla przeróżnych syndykatów przestępczych jako płatny zabójca oraz windykator mafijnych długów. Okres ten urozmaicił jej krótki pobyt w więzieniu oraz utrzymywanie regularnych kontaktów z anarchistyczną komórką terrorystyczną. Wśród osób, które poznały Kaliyo część wciąż jest nią zauroczona, a wszyscy pozostali opisują ją jako bezwzględną i śmiertelnie niebezpieczną manipulatorkę.

Star Wars: The Old Republic - szczegóły klasy Agenta Imperialnego - ilustracja #3

Chiss

Wybierając profesję Agenta Imperialnego otrzymamy możliwość stworzenia postaci będącej człowiekiem, albo Chissem. Przedstawiciele tej drugiej rasy są łatwo rozpoznawalni dzięki swojej niebieskiej skórze, czarnym włosom oraz czerwonym oczom. Ich zaawansowana cywilizacja rozwijała się w tajemnicy przez ponad tysiąc lat aż została wreszcie odkryta przez Imperium. Sithowie potraktowali obcych w tradycyjny dla siebie sposób – zażądali natychmiastowej kapitulacji oraz podporządkowania się Imperatorowi. Chissowie byli jednak inni niż poprzednie napotkane rasy i zamiast odpowiedzieć siłą poprosili o zwołanie konferencji, w której uczestniczyliby dyplomaci obu stron. Nie wiadomo jak przebiegały negocjacje, ale rezultat był zaskakujący – Chissowie oddali swoim nowym panom wpływy z podatków, kontrolę nad własną armią oraz dostęp do środków całej cywilizacji, a w zamian Sithowie zgodzili się nie wtrącać w wewnętrzne sprawy tej rasy. Bez pozwolenia niebieskoskórych obcych na żadnej z ich planet nie mógł postawić stopy nikt z Imperium. Następne lata udowodniły jak korzystne było to porozumienie. Chissowie wsparli Sithów podczas inwazji na terytorium Republiki, a ich wojsko zdobyło uznanie jako cenny sprzymierzeniec. Zaufanie pomiędzy tymi siłami jest obecnie tak wielkie, że część obcych została włączona do struktur dowodzenia sił Imperium.

Star Wars: The Old Republic - szczegóły klasy Agenta Imperialnego - ilustracja #4

X70B-Phantom

By skutecznie wypełniać swoje zadania Agent musi oczywiście posiadać odpowiedni środek transportu. W przypadku tej klasy będzie to X70B-Phantom. To pierwszy z nowej generacji statków kosmicznych budowanych przez stocznie imperium. Jego całą powierzchnię pokryto materiałem utrudniającym wykrycie przed radary wrogów, a wnętrze jest tak gęsto wypchane najnowocześniejszymi technologiami, że maszyna ta nigdy nie ma szansy trafić do masowej produkcji. Dlatego X70B-Phantom używany jest tylko przez najbardziej utalentowanych Agentów służących Imperium. Na oficjalnej stronie możecie obejrzeć galerię screenów oraz filmik prezentujące zalety tego statku.

Na koniec polecamy obejrzenie nowego zwiastuna, który pokazuje umiejętności Agentów Imperialnych.