Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lutego 2012, 10:24

autor: Hed

Star Wars: The Old Republic najszybciej rozwijającą się grą MMO w historii

Star Wars: The Old Republic sprzedał się w nakładzie przekraczającym 2 miliony egzemplarzy. Gra studia BioWare i firmy Electronic Arts może też pochwalić się 1,7 miliona aktywnych subskrybentów.

Star Wars: The Old Republic najszybciej rozwijającą się grą MMO w historii - ilustracja #1

Firma Electronic Arts opublikowała nowe statystyki z gry Star Wars: The Old Republic. Produkcja sprzedała się w nakładzie przekraczającym 2 miliony egzemplarzy w miesiąc od premiery. Dzieło BioWare może pochwalić się 1,7 milionami aktywnych subskrybentów. Wydawca przekonuje, że mamy do czynienia z najszybciej rozwijającą się grą MMO w historii gatunku.

Można zastanawiać się, co stało się z 300 tysiącami nabywców gry, którzy nie są aktywnymi subskrybentami. Electronic Arts tłumaczy, że część tych osób w ogóle nie zainstalowała Star Wars: The Old Republic, a reszta zrezygnowała z zabawy. Firma jest zadowolona z popularności tytułu i przekonuje, że jej sukces przekroczył oczekiwania. Warto zaznaczyć, że powyższe dane dotyczą okresu do 31 grudnia 2011 roku, więc tak naprawdę nie pokazują jeszcze, ile osób przedłużyło subskrybuję gry po pierwszym darmowym miesiącu (czyli w drugiej połowie stycznia).

Podano także kilka innych liczb związanych z grą:

  • Star Wars: The Old Republic cechuje się dużą stabilnością serwerów – Electronic Arts szacuje, że działały one przez 99,5% czasu (z wyłączeniem okresów konserwacji).
  • Gracze spędzili ponad 239 milionów godzin w grze, czyli ponad 332,000 miesięcy lub ponad 27,000 lat.
  • Gracze zabili ponad 20 miliardów postaci niezależnych.
  • Gracze wydali ponad 148 miliardów kredytów w grze.
Star Wars: The Old Republic najszybciej rozwijającą się grą MMO w historii - ilustracja #2

Firma Electronic Arts potwierdziła, że następna duża aktualizacja zostanie wypuszczona wiosną (chodzi o kontynuację patcha Rise of the Rakghouls, zawierającą sporo nowości). Tymczasem, w przyszłym miesiącu BioWare zorganizuje spotkanie dla szefów gildii. Impreza odbędzie się w Teksasie w dniach od 4 do 6 marca. Chętni mogą zgłaszać się na stronie gry. Producent zastrzegł, że zostaną zaproszeni tylko nieliczni. Opłaty za transport i wyżywienie trzeba uiścić we własnym zakresie.