Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 września 2020, 15:40

autor: Karol Laska

Star Wars: The Mandalorian z nagrodami Emmy. Fani szukają Boby Fetta

Sporo szumu zrobiło się wokół Mandalorianina. Serial został pięciokrotnie wyróżniony podczas tegorocznej gali rozdania nagród Emmy, a zwiastun drugiego sezonu dzieła posłużył fanom jako pole poszukiwań Boby Fetta.

Star Wars: The Mandalorian z nagrodami Emmy. Fani szukają Boby Fetta - ilustracja #1
Zasłużone nagrody za osiągnięcia audiowizualne.

Disneyowi udało się przygotować taki zwiastun drugiego sezonu The Mandalorian, który usatysfakcjonował czekających widzów i przypomniał im o tym, dlaczego tak bardzo polubili serial – to po prostu Gwiezdne wojny od trochę bardziej kameralnej i oryginalnej strony. Część fanów nie zapomniała jednak, że twórcy obiecali występ Boby Fetta (w najbliższych odcinkach), czyli bohatera znanego jeszcze z oryginalnej trylogii George’a Lucasa, i postanowiła poszukać jego śladów właśnie w najnowszym trailerze produkcji (via ScreenRant).

Czynność ta nie przyniosła pożądanych skutków, bo w żadnej z zaprezentowanych scen – czy to na dalszym, czy na bliższym planie – nie widać legendarnego łowcy nagród. Niektórzy twierdzą, że przewinął się on w krótkim ujęciu, na którym to ktoś z plecakiem odrzutowym i hełmem poruszał się na wyścigowym dronie, natomiast podobnym ekwipunkiem dysponuje tytułowy Mandalorianin.

Przenieśmy się jednak ze sfery domniemań na teren czystych faktów, bo te są naprawdę imponujące. Trwa właśnie gala wręczenia nagród Emmy, czyli wydarzenie wyłaniające najlepsze seriale danego roku w wielu różnych kategoriach. The Mandalorian może pochwalić się aż pięcioma statuetkami (na 15 nominacji):

  1. za najlepsze efekty specjalne;
  2. za najlepsze zdjęcia w serialu (półgodzinnym) kręconym jedną kamerą;
  3. za najlepszą scenografię w programie narracyjnym (półgodzinnym);
  4. za najlepszy dźwięk w komedii, dramacie (półgodzinnym) lub animacji;
  5. za najlepszy montaż dźwięku w komedii, dramacie (półgodzinnym) lub animacji.

Drugi sezon Mandalorianina tuż za rogiem. Pierwszy odcinek zadebiutuje 30 października 2020 roku na platformie Disney+. Potwierdzono także prace nad trzecią częścią przygód Dina Djarina.

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej