Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 kwietnia 2015, 10:41

autor: Góral

Star Wars: Battlefront - szykowany zwiastun pokaże prawdziwą grę

Przedstawiciel studia DICE ujawnił, że szykowany zwiastun Star Wars: Battlefront zostanie stworzony na silniku gry i pokaże jak ona wygląda naprawdę. Dodatkowo w sieci pojawiło się zdjęcie sugerujące, że w produkcji wykorzystamy miecze świetlne i spotkamy Dartha Vadera.

Star Wars: Battlefront - szykowany zwiastun pokaże prawdziwą grę - ilustracja #1

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że na tegorocznym Star Wars Celebration (17 kwietnia) firma Electronic Arts oraz studio DICE zaprezentują pierwszy konkretny zwiastun wyczekiwanej gry Star Wars: Battlefront. Do tego czasu pozostało jeszcze kilka dni, ale wiemy już, że materiał wideo będzie stworzony na silniku gry i pokaże jak ona naprawdę wygląda (o ile możemy zaufać Dennisowi Brännvallowi – wiodącemu projektantowi poziomów w nadchodzącej produkcji). Jednocześnie w Internecie pojawiło się nowe zdjęcie (widoczne poniżej), na którym widać postać z mieczem świetlnym, przypominającą słynnego Dartha Vadera, co sugeruje, że pojawi się on w Star Wars: Battlefront.

Star Wars: Battlefront - szykowany zwiastun pokaże prawdziwą grę - ilustracja #2
Star Wars: Battlefront - szykowany zwiastun pokaże prawdziwą grę - ilustracja #3

Star Wars: Battlefront to seria strzelanek osadzonych w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Pierwsza odsłona ukazała się w 2004 roku i już po kilkunastu miesiącach doczekała się kontynuacji. W 2007 roku pojawiła się trzecia część zatytułowana Star Wars Battlefront: Renegade Squadron, a w 2009 ukazało się Elite Squadron.

Star Wars: Battlefront zostało zapowiedziane w czerwcu 2013 roku, jednak przez kilkanaście kolejnych miesięcy nie dowiedzieliśmy się o tej produkcji zbyt wiele. Zdradzono, że podczas prac nad grą deweloperzy korzystają z rekwizytów filmowych i odwiedzają miejsca, w których kręcono obrazy kinowe. Wiadomo też, że akcja zostanie osadzona między IV i V epizodem filmowej serii, a podczas prac nad oprawą graficzną twórcy wykorzystują technikę fotogrametrii, znaną m.in. z polskiego projektu Zaginięcie Ethana Cartera.

Na ten moment to właściwie jedyne potwierdzone informacje. Pozostałe konkretny poznamy już za kilka dni. Z kolei pełna wersja produkcji ukazać ma się na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach PC w okolicach tegorocznych świąt Bożego Narodzenia.