Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 listopada 2015, 09:36

autor: Góral

Star Wars: Battlefront - poznaliśmy rozmiar plików gry

Na profilu gry Star Wars: Battlefront w serwisie społecznościowym Twitter wyjawiono, że produkcja ważyć będzie - w zależności od platformy sprzętowej - od 19 do 27 GB.

Na oficjalnym profilu gry Star Wars: Battlefront na Twitterze ujawniono rozmiar rzeczonej produkcji. Na konsoli Xbox One ściągniemy 19 GB danych, nieco więcej, bo 23 GB na PlayStation 4, a użytkownicy PC będą musieli pobrać 27 GB. Nie zdradzono z czego wynikają różnice w rozmiarze plików, ale najpewniej chodzi o tekstury. Dodatkowo należy pamiętać, że w opublikowanych jakiś czas temu wymaganiach sprzętowych tytułu poinformowano, że potrzeba będzie 40 GB wolnego miejsca na dysku twardym. Co ciekawe, w opisie produkcji w PlayStation Store widnieje informacja, że gra będzie ważyć nie 23 GB, a 19,2 GB, ale potrzeba będzie przynajmniej 25 GB przestrzeni na HDD. Tak czy siak, nie są to jakieś zatrważające ilości danych i mieliśmy już do czynienia z niejedną grą, która waży więcej.

Star Wars: Battlefront – podczas zabawy będziemy mogli wcielić się w Dartha Vadera. - Star Wars: Battlefront - poznaliśmy rozmiar plików gry - wiadomość - 2015-11-10
Star Wars: Battlefront – podczas zabawy będziemy mogli wcielić się w Dartha Vadera.
Star Wars: Battlefront w skrócie:
  • Gatunek: strzelanka FPP/TPP
  • Deweloper: DICE
  • Wydawca: Electronic Arts
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4, XOne
  • Polska data premiery: 19 listopada 2015 roku
  • Inne: w zależności od platformy sprzętowej gra będzie ważyć od 19 do 27 GB

Premiera Star Wars: Battlefront odbędzie się 17 listopada (w Polsce dwa dni później). Jest to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier bieżącego roku, co zresztą było widać po niedawnych otwartych beta testach produkcji, w których wzięło udział ponad 9 milionów osób. Wynik ten sprawił, że firma Electronic Arts zwiększyła oczekiwania sprzedażowe wobec nadchodzącego hitu. Na początku zakładano bowiem, że w ciągu pierwszych miesięcy życia projekt trafi do sklepów w liczbie 9 – 10 milionów egzemplarzy, a obecnie przewiduje się nawet 13 milionów.

Przypominam także, że po premierze nowego Battlefronta będzie on stale rozwijany. Zapowiedziano już cztery duże, płatne rozszerzenia, które wejdą w skład przepustki sezonowej (oczywiście kupimy je także osobno). Niestety nie wiemy, co znajdziemy w rzeczonych dodatkach.