Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2015, 13:20

autor: Meehow

Star Wars: Battlefront – mod graficzny Real Life na pierwszym filmiku

W Internecie pojawił się pierwszy filmik przedstawiający w akcji moda Real Life do pecetowej wersji gry Star Wars: Battlefront.

Nieco ponad dwa tygodnie temu pisaliśmy o graficznej modyfikacji do głośnej gry Star Wars: Battlefront, która znacząco poprawia walory wizualne owej produkcji, przybliżając ją do fotorealizmu. Opublikowaliśmy wówczas garstkę statycznych screenshotów. Dzisiaj miłośnicy Gwiezdnych wojen mogą zobaczyć rzeczonego moda w akcji na widocznym powyżej zapisie rozgrywki w rozdzielczości 4K i stałych 60 klatkach na sekundę. Trzeba przyznać, że dodatkowo upiększony Battlefront prezentuje się naprawdę zacnie. Autorem omawianej modyfikacji jest Martin Bergman, prowadzący projektu Toddyhancer, pracujący również nad analogicznym modem do Grand Theft Auto V, o którym pisaliśmy wielokrotnie w Serwisie Informacyjnym. Pod tym adresem można znaleźć profil Toddyhancer w serwisie Facebook, gdzie publikowane są wszelkie materiały i informacje na temat postępu prac.

W całej sprawie jest tylko jedno tak zwane „ale”. Otóż dotychczas żaden z zapowiadanych modów nie został ukończony; podobnie nie ukazały się nawet wersje testowe. Wśród społeczności na wyżej wspomnianym fanpejdżu zaczynają się pojawiać głosy mocnego sceptycyzmu względem pracy autora. Cóż, być może należy wykazać się cierpliwością, zwłaszcza że Martin Bergman nie pobierał od nikogo żadnych pieniędzy – co nie daje graczom prawa do żadnych roszczeń – w przeciwieństwie chociażby do deweloperów wielu porzuconych gier w programie Steam Early Access.

Star Wars: Battlefront w Polsce zadebiutowało 19 listopada na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Gra otrzymała w naszej recenzji nie najgorszą ocenę: 6,5/10.