Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 listopada 2017, 12:53

autor: Góral

Star Wars: Battlefront II - odnaleziono ukryty tryb modyfikowania wyglądu postaci?

Jednemu z użytkowników forum Reddit udało się odnaleźć ukryty tryb modyfikowania wyglądu postaci w Star Wars: Battlefront II. Jest to o tyle dziwne, że wczoraj przedstawiciel Electronic Arts mówił, że nie można zmieniać skórek, bo firma dba o kanon Gwiezdnych wojen.

Nie wolno zmieniać skórek postaci, bo trzeba dbać o kanon – twierdzi EA. W międzyczasie jeden z graczy odnajduje ukryty tryb modyfikowania bohaterów… - Star Wars: Battlefront II - odnaleziono ukryty tryb modyfikowania wyglądu postaci? - wiadomość - 2017-11-30
Nie wolno zmieniać skórek postaci, bo trzeba dbać o kanon – twierdzi EA. W międzyczasie jeden z graczy odnajduje ukryty tryb modyfikowania bohaterów…

Zamieszania ze strzelanką Star Wars: Battlefront II ciąg dalszy. Wczoraj Blake Jorgensen, przedstawiciel firmy Electronic Arts, tłumaczył że kontrowersyjne mikropłatności pojawiły się w produkcji, ponieważ koncern dba o kanon Gwiezdnych wojen. Stwierdził on, że:

„A jeśli zrobić to (mikropłatności – red.) tak, żeby były tylko przedmioty kosmetyczne, można pogwałcić kanon. Biały Darth Vader prawdopodobnie nie ma zbyt wiele sensu, w przeciwieństwie do czarnego. Nie wspominając już nawet o różowym.”

W międzyczasie na YouTubie pojawił się widoczny poniżej materiał wideo, zamieszczony przez jednego z użytkowników forum Reddit, który wcześniej docierał już do innych nieznanych szczegółów związanych ze Star Wars: Battlefront II, przeczesując zawartość plików gry. Tym razem udało mu się odszukać ukryty tryb modyfikowania postaci. Oprócz krótkiego nagrania opublikował też kilka screenów z innymi klasami bohaterów.

Co prawda, nigdzie nie widać, by Darth Vader nagle stał się różowy, ale jeżeli dzisiejsze doniesienia są prawdziwe, to EA zaliczyło kolejną dużą wpadkę. Z jednej strony firma mówi o niemożliwości wprowadzenia mikropłatności związanych z elementami kosmetycznymi w postaci skórek dla postaci, ze względu na dbałość o kanon. Nagle okazuje się, że takowy system jednak był planowany i kto wie, czy z czasem nie pojawi się w grze. Potwierdzeniem jest jedna z wypowiedzi projektanta z DICE, który stwierdził kilkanaście dni temu, że deweloper cały czas o tym myśli.

Nie chcemy się zbyt daleko posuwać w swoich rozważaniach, ale patrząc na to ze strony graczy, można dojść do wniosku, że EA pierwotnie zakładało właśnie taki system – nieinwazyjne mikropłatności dotyczące tylko elementów kosmetycznych. Zrezygnowano jednak z niego na rzecz płatności powiązanych z rozwojem postaci, bo te są bardziej „zachęcające”. Gdy rozpętała się afera i tymczasowo wycofano się z tego pomysłu, postanowiono powrócić do dodatkowych opłat tylko za elementy kosmetyczne. Oczywiście dalej nie wiemy, w jakiej formie mikropłatności powrócą do Star Wars: Battlefront II, więc równie dobrze możemy się mylić, ale cała ta sytuacja nie wygląda zbyt fajnie.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Star Wars: Battlefront II

Star Wars: Battlefront II