Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 kwietnia 2015, 13:00

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Star Wars: Battlefront - DICE zdradza kolejne szczegóły

W serwisie Twitter jeden z producentów gry Star Wars: Battlefront odpowiedział na pytania fanów. Dzięki temu poznaliśmy nowe szczegóły dotyczące m.in. rozgrywki, pojazdów i nie tylko. Produkcja ukaże się na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach PC 17 listopada bieżącego roku.

Star Wars: Battlefront - DICE zdradza kolejne szczegóły - ilustracja #1
Star Wars: Battlefront w skrócie:
  • Gatunek: strzelanka TPP / FPP
  • Deweloper: DICE
  • Wydawca: Electronic Arts
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4, XOne
  • Data premiery: 17 listopada 2015 roku (W Polsce gra ukaże się dwa dni później)

Wczoraj, po blisko dwóch latach oczekiwania, wreszcie poznaliśmy pierwsze konkrety dotyczącego szykowanej przez studio DICE gry Star Wars: Battlefront na konsole PlayStation 4, Xbox One i komputery PC. Dodatkowo na kilka pytań fanów odpowiedział na Twitterze Niklas Fegraeus, dyrektor ds. projektowania. Zdradził on m.in., że podczas tworzenia tytułu, twórcy opierają się na oryginalnej trylogii filmowej. Poruszono również kwestię zaprezentowanego zwiastuna, który został stworzony na silniku gry i wykorzystano w nim modele postaci wprost z produkcji.

W kwestii rozgrywki wyjawiono chociażby, że będzie to strzelanka TPP / FPP oraz, że pojawi się w niej podzielony ekran, ale dostępny ma on być tylko podczas lokalnych rozgrywek. Wiemy również, że w trakcie zabawy zasiądziemy za sterami rozmaitych pojazdów, w tym AT-ST, X-wing oraz Tie, a niektóre z nich umożliwią wzbicie się ponad powierzchnię planet i walkę z eskadrami myśliwców. Ujawniono także, że Bitwa o Jakku, będzie darmowym dodatkiem, który zostanie udostępniony wszystkim graczom niedługo po premierze (1 grudnia osobom, które złożą zamówienie przedpremierowe i 8 grudnia dla reszty osób).

Ponadto stwierdzono, że celem deweloperów jest uzyskanie na konsolach animacji na poziomie 60 klatek na sekundę, ale nie podzielono się w jakiej rozdzielczości gra będzie działać na urządzeniach firm Sony i Microsoft.

To w sumie wszystko. Więcej ciekawostek znajdziecie w naszej zapowiedzi (link poniżej), spisanej na podstawie wrażeń z pokazu gry.

Star Wars: Battlefront - DICE zdradza kolejne szczegóły - ilustracja #3
Star Wars: Battlefront - kilka wybranych odpowiedzi Niklasa Fegraeusa.
Star Wars: Battlefront - kilka wybranych odpowiedzi Niklasa Fegraeusa.