Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 kwietnia 2015, 19:35

autor: Draug

Zobacz pierwszy zwiastun Star Wars: Battlefront i przeczytaj nasze wrażenia z pokazu

Zgodnie z zapowiedzią, na impreze Star Wars Celebration firma Electronic Arts pokazała w akcji tworzoną przez studio DICE grę Star Wars: Battlefront. Zapraszamy Was do obejrzenia pierwszego zwiastuna z prawdziwego zdarzenia, a także do lektury wrażeń z zamkniętego pokazu spisanych przez naszego wysłannika w Kalifornii.

Po prawie dwóch latach oczekiwania – od pamiętnego, choć niezwykle skromnego teasera na targach E3 2013 – firma Electronic Arts wreszcie rozwiązała worek z konkretami na temat gry Star Wars: Battlefront i pokazała światu, jak najnowsze dzieło studia DICE będzie wyglądało w akcji. Powyżej zobaczycie pierwszy zwiastun z fragmentami gameplaya z omawianej produkcji, ale to nie wszystko, co przygotowali „elektronicy”. Wcześniej odbyła się także zamknięta prezentacja właściwej rozgrywki dla dziennikarzy, na której nie zabrakło naszego wysłannika w Anaheim, Jakuba Mirowskiego. Poniżej znajdziecie spisane przez niego wrażenia:

Więc czego ciekawego dowiedzieliśmy się o grze? Na polach bitew spotka się do 40 graczy, wcielających się w szeregowych żołnierzy walczących po stronie Imperium lub Rebelii. Nie uświadczymy tu tak kanonicznego dla serii Battlefield elementu jak klasy postaci – uczestnicy zabawy otrzymają bardziej elastyczny system kreacji własnego stylu gry. Oprócz tego na mapach rozmieszczone zostaną znajdźki, które pozwolą czasowo wcielić się w jedną ze znanych postaci – jak Boba Fett czy Darth Vader – i siać spustoszenie w jej ciele. Na wydarzenia spojrzymy zarówno oczami bohatera, jak i zza jego pleców. Walki toczyć będziemy na szeregu map rozsianych po kilku planetach, zarówno bardziej, jak i mniej znanych (Endor, Hoth, Tatooine, wulkaniczna Sullust). Rzecz jasna, istotne okażą się pojazdy – zarówno naziemne (AT-ST, AT-AT), jak i powietrzne (X-Wing, TIE). Więcej informacji pozyskacie za pośrednictwem relacji, dostępnej pod powyższym linkiem.

Podczas zamkniętego pokazu dziennikarze zobaczyli walki toczone w puszczy na Endorze. - Zobacz pierwszy zwiastun Star Wars: Battlefront i przeczytaj nasze wrażenia z pokazu - wiadomość - 2015-04-18
Podczas zamkniętego pokazu dziennikarze zobaczyli walki toczone w puszczy na Endorze.

Warto jeszcze potwierdzić, że Star Wars: Battlefront zadebiutuje 17 listopada bieżącego roku na PC, XOne i PS4 (tak jak podano we wczorajszym wycieku) i dopowiedzieć, iż tytuł zostanie udostępniony na wszystkich docelowych platformach sprzętowych w polskiej kinowej wersji językowej (czyli z przetłumaczonymi napisami). Polska premiera nastąpi 19 listopada. Polecam też Waszej uwadze garść screenów, które zostały zaprezentowane przy okazji Star Wars Celebration (część zamieściłem tutaj, resztę znajdziecie w naszej galerii).

A jeśli już po dzisiejszej prezentacji ktoś czuje się kupiony przez EA i jest gotów dołączyć Star Wars: Battlefront do swojej kolekcji, może złożyć pre-order. Oprócz standardowego wydania za 199 zł, dostępna jest też cyfrowa edycja specjalna za 219 zł, oferująca w ramach bonusu blaster DL44 (ten sam, którym posługiwał się Han Solo) oraz torpedy i granaty jonowe, jak również dwie unikatowe „emotki”.

Choć gracze wcielą się w zwykłych, bezklasowych żołnierzy, będą mieli szansę wskoczyć w buty znanych i (nie)lubianych - jak choćby Dartha Vadera. - Zobacz pierwszy zwiastun Star Wars: Battlefront i przeczytaj nasze wrażenia z pokazu - wiadomość - 2015-04-18
Choć gracze wcielą się w zwykłych, bezklasowych żołnierzy, będą mieli szansę wskoczyć w buty znanych i (nie)lubianych - jak choćby Dartha Vadera.
Jak przystało na strzelankę sieciową od DICE, pojazdy odegrają istotną rolę - myśliwcom poświęcony zostanie nawet odrębny tryb zabawy. - Zobacz pierwszy zwiastun Star Wars: Battlefront i przeczytaj nasze wrażenia z pokazu - wiadomość - 2015-04-18
Jak przystało na strzelankę sieciową od DICE, pojazdy odegrają istotną rolę - myśliwcom poświęcony zostanie nawet odrębny tryb zabawy.
Endor to nie jedyna planeta, na której będziemy toczyć boje - odwiedzimy też chociażby Hoth. - Zobacz pierwszy zwiastun Star Wars: Battlefront i przeczytaj nasze wrażenia z pokazu - wiadomość - 2015-04-18
Endor to nie jedyna planeta, na której będziemy toczyć boje - odwiedzimy też chociażby Hoth.
Nie wiemy, na co patrzą żołnierze Rebelii, ale sądząc po ich minach, to coś pewnie waży setki ton i właśnie mierzy do nich z dział. - Zobacz pierwszy zwiastun Star Wars: Battlefront i przeczytaj nasze wrażenia z pokazu - wiadomość - 2015-04-18
Nie wiemy, na co patrzą żołnierze Rebelii, ale sądząc po ich minach, to coś pewnie waży setki ton i właśnie mierzy do nich z dział.