Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 października 2022, 16:26

Gracze wydają duże sumy w Star Citizen; jest też nowy film z trybu solo

Najnowsze dane pokazują, że statystyczny gracz Star Citizena wydał na grę ok. 1500 zł. Do sieci wyciekł również gameplay z trybu single player – Squadron 42.

Źródło fot. Cloud Imperium Games
i

Star Citizen obrósł już niemal legendą jako gra znana z zebrania pół miliarda dolarów podczas ponad dekady produkcji, w tym ośmiu lat spędzonych niejako we wczesnym dostępie.

Niedawno ujawniono informację, z której wynika, że gracze nie oszczędzają swoich portfeli na tę grę – statystyczny użytkownik Star Citizena wydał na tytuł niemal 300 dolarów (ok. 1500 zł).

Bogactwo Chrisa Robertsa

Jest to kwota godna pozazdroszczenia, jednak skąd wzięły się owe wartości? Do tej pory szacowano, że liczba graczy space opery studia Cloud Imperium Games wynosi około 4,1 miliona – tyle, ile zarejestrowanych zostało kont w grze.

Wiele z nich to jednak tylko gracze, którzy mieli okazję testować Star Citizena za darmo. Podczas niedawnej imprezy CitizenCon 2952 dostaliśmy informację, że gra została kupiona przez 1,7 mln osób.

Zestawiając to z informacją, że produkcja zebrała już ponad 500 milionów dolarów (dokładnie: 501.772.387 USD), prosta matematyka daje nam odpowiedź: statystyczny gracz Star Citizena wydał na grę dotąd 294 dolary.

Podczas CitizenConu Chris Roberts, szef CIG, chwalił się również przyrostem liczby użytkowników. W 2022 roku w jego produkcję zagrywało się przeciętnie 50 tys. osób naraz, a w szczytowym momencie ta liczba wzrosła nawet do 130 tys. Dla porównania: w ubiegłym roku średnia liczba graczy bawiących się jednocześnie wynosiła 32 tys.

Wydłużył się również średni czas spędzany w Star Citizenie – w tym roku statystyczny użytkownik poświęca grze 3 godziny dziennie; to prawie trzy razy więcej niż w 2018 roku.

Poniżej możecie zobaczyć podziękowania deweloperów dla społeczności, która, jak już ustaliliśmy, nie szczędzi grosza na swoją ulubioną produkcję

Squadron 42 na horyzoncie; gameplay

To jednak nie koniec nowych wiadomości; w miniony weekend do sieci wyciekł fragment rozgrywki ze Squadronu 42, czyli fabularnej kampanii Star Citizena.

Dziewięciominutowy materiał ma pochodzić z zeszłorocznego „wewnętrznego przeglądu”, a wszystkie sceny, jakie widać na wideo, są jakoby zarejestrowane przy użyciu silnika gry, a nie prerenderowane. Film możecie zobaczyć pod tym linkiem.

Chociaż większość materiału stanowią raczej statyczne i spokojne ujęcia, to pod koniec możemy zobaczyć „faktyczny” gameplay; rzut oka na rozgrywkę z kokpitu naszego statku, jak i poruszanie się pieszo.

Ostatnie doniesienia z początku tego roku mówiły o tym, że Squadron 42 ma zadebiutować za parę lat. Czy upubliczniony materiał przybliża nas do oszacowania dokładniejszej daty premiery? Oceńcie sami.

  1. Star Citizen – strona oficjalna

Michał Ciężadlik

Michał Ciężadlik

Półprofesjonalny muzyk, którego zajawka zaczęła się w dzieciństwie i żyje do tej pory. Za dzieciaka myślał, że zostanie gwiazdą rocka (i po dziś dzień ma niewielką nadzieję, że to się spełni). Był w kilku zespołach w okresie liceum i studiów, ale z żadnym nie odniósł sukcesów, lecz po części żyje z muzyki – niestety, grając do kotleta i na weselach. Studiuje dziennikarstwo i swoje pierwsze kroki stawiał w radiu, lecz nie zagrzał tam długo miejsca, wolał poszukać czegoś innego. Imał się różnych zawodów, często zupełnie niezwiązanych z zawodem; przez kilka lat był nawet barmanem. Do Gry-Online.pl trafił w grudniu 2020 roku i od tamtej pory jest lojalnym padawanem Newsroomu, chociaż współpracował również z Friendly Fire, gdzie zajmował się TikTokiem. W grach obecnie preferuje multi nad singla; w CS:GO spędził łącznie ponad 1100h, w League of Legends prawdopodobnie drugie tyle, chociaż dobrą grą singlową również nie pogardzi.

więcej