Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2018, 12:00

Star Citizen z aktualizacją 3.3.5 – pierwsza planeta i wielkie miasto

Kolejne duże zmiany w Star Citizen. Cloud Imperium Games udostępniło aktualizację 3.3.5, która dodaje pokaźną ilość nowej zawartości, w tym pierwszą pełnowymiarową planetę – Hurston – z wielkim miastem Lorville na jej powierzchni.

Nadeszły kolejne duże zmiany w Star Citizen. Wszyscy gracze, którzy zdecydowali się wesprzeć projekt, otrzymali dostęp do wersji alfa 3.3.5. Aktualizacja dodaje do gry pokaźną ilość nowej zawartości.

Od czasu wydania pierwszej grywalnej wersji Star Citizen minęły cztery lata. - Star Citizen z aktualizacją 3.3.5 – pierwsza planeta i wielkie miasto - wiadomość - 2018-11-22
Od czasu wydania pierwszej grywalnej wersji Star Citizen minęły cztery lata.

Trzonem aktualizacji jest pierwsza pełnowymiarowa planeta – Hurston. Wraz z nią pojawiło się miasto Lorville, zawierające na tę chwilę strefę lądowania oraz obszary mieszkalne i komercyjne. Znaleźć w nich można nowe lokacje, takie jak bar czy sklep. Obie strefy metropolii są objęte zakazem lotu, którego nieprzestrzeganie grozi zniszczeniem statku. Poruszać się po nich można tylko pieszo lub z wykorzystaniem stworzonego na potrzeby miasta systemu transportu. Obszar ten zwiedzić będzie można w trakcie nadchodzącego darmowego tygodnia, w czasie którego każdy chętny zasiądzie za sterami wszystkich 80 statków dostępnych obecnie w grze.

Cloud Imperium Games dodało do gry także inne nowe lokacje. Są to cztery księżyce planety Hurston – Aberdeen, Magda, Arial i Ita – oraz siedem dodatkowych stacji kosmicznych.

Star Citizen jest jedną z bardziej rozpalających wyobraźnię gier. W grywalnej formie jest dostępna od ponad czterech lat, a mimo to nadal znajduje się w fazie alfa. Data premiery finalnej wersji wciąż jest nieznana. Mimo to gra skupiła wokół siebie niezwykle oddaną społeczność, która wiernie wspiera projekt. Dzięki temu Cloud Imperium Games udało się zgromadzić budżet przekraczający 200 milionów dolarów (ok. 760 milionów złotych). Pod względem finansowym stawia to Star Citizen niemal na równi z największymi produkcjami, takimi jak Grand Theft Auto V.