Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2020, 13:38

autor: Froozyy

Star Citizen jedną z najdroższych gier w historii; zebrano 300 mln dolarów

W ramach zbiórki społecznościowej na symulator kosmiczny Star Citizen zebrano już ponad 300 mln dolarów. Czyni to produkcję jednym z najdroższych tytułów w historii gier wideo.

Star Citizen jedną z najdroższych gier w historii; zebrano 300 mln dolarów - ilustracja #1
Star Citizen jedną z najdroższych gier w historii.

Według danych prezentowanych na oficjalnej stronie gry Star Citizen, w ramach zbiórki społecznościowej na symulator kosmiczny autorstwa Chrisa Robertsa przeznaczono ponad 300 mln dolarów. Zebranie tak ogromnej kwoty zajęło ponad siedem lat. Tym samym ambitna produkcja stała się „jedną z najdroższych gier w historii”, przebijając m.in. GTA V (na które wydano 265 mln dolarów; 291 mln uwzględniając inflację) oraz Call of Duty: Modern Warfare 2 (250 mln; 298 mln uwzględniając inflację).

Star Citizen znajduje się we wczesnym dostępie od 2014 roku i można w niego zagrać wyłącznie na komputerach osobistych. Wszystko wskazuje na to, że gracze nie zamierzają w najbliższym czasie zaprzestać wspierania gry. Twórcy nie pozostają im jednak dłużni i ciągle aktualizują grę, wprowadzając nowości. W patchu 3.9.1 pojawiły się zmiany w personalizacji kosmicznych maszyn, a wydana pod koniec kwietnia spora aktualizacja 3.9 dodała do produkcji więzienie, nową misję oraz kolejny statek, a także wprowadziła szereg usprawnień i poprawek.