Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 grudnia 2019, 09:30

STALKER Remaster - mod już do pobrania

S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl Remaster, czyli fanowska modyfikacja odświeżająca grafikę w popularnej produkcji studia GSC Game World, wkrótce będzie miała swoją premierę. W sieci zadebiutował jej nowy zwiastun.

Aktualizacja

Okazało się, że premiera modyfikacji S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl Remaster zbliżała się dosłownie wielkimi krokami. Jej pierwsza wersja jest już dostępna do pobrania.

  1. Pobierz S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl Remaster z serwisu Mod DB

Oryginalna wiadomość

W marcu przyszłego roku gra S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla, czyli pierwsza odsłona kultowego w niektórych kręgach cyklu pierwszoosobowych produkcji od ukraińskiego studia GSC Game World, będzie obchodziła trzynaste urodziny. Liczba ta niekoniecznie musi być dla niej pechowa. Niewykluczone bowiem, że już wkrótce wielu miłośników postapokaliptycznych klimatów po raz kolejny rozpocznie swoją przygodę w czarnobylskiej Zonie. Wszystko za sprawą modyfikacji S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl Remaster, która znacznie poprawi oprawę wizualną w tytule. Wczoraj na YouTube pojawił się jej nowy zwiastun, który ma być ostatnim przed oficjalną premierą. Debiut moda zbliża się zatem wielkimi krokami, choć jego dokładna data nie została jeszcze podana.

O S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl Remaster po raz pierwszy pisaliśmy w listopadzie tego roku. Jak zdradził jego twórca, ukrywający się pod pseudonimem Strelokkkkk, przez ten czas udało się doszlifować całkiem sporo elementów. Poprawek doczekały się modele bohaterów niezależnych, mutantów oraz niektórych obiektów, rozdzielczość nieba została podbita do 4K, ulepszono efekty cząsteczkowe i system oświetlenia (przypominamy, że modyfikacja ma wprowadzić obsługę ray tracingu), a także ukończono prace nad dopieszczeniem tekstur. Szczegóły znajdziecie w tym miejscu.

S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl Remaster ma bez problemu działać z wersją gry dostępną na platformie GOG. Całość ma ważyć około 30 GB.

Gotowi na powrót do Zony? - STALKER Remaster - mod już do pobrania - wiadomość - 2019-12-31
Gotowi na powrót do Zony?

Na koniec warto zaznaczyć, że Cień Czarnobyla nie będzie jedyną produkcją, która doczeka się graficznych poprawek autorstwa Strelokkkkka. Modder zdradził, że już rozpoczął pracę nad nieoficjalnymi ulepszeniami Zewu Prypeci oraz Czystego Nieba. Na pierwsze oficjalne prezentacje trzeba będzie jednak najpewniej trochę poczekać.

  1. Oficjalna strona cyklu S.T.A.L.K.E.R.
  2. S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla - recenzja gry
  3. S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla - poradnik do gry

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej