Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 października 2017, 20:19

autor: Vergil

Śródziemie: Cień Wojny wkrótce doczeka się darmowego dodatku

Studio Monolith Productions potwierdziło, że Śródziemie: Cień Wojny doczeka się wkrótce darmowego rozszerzenia. Sprawdźmy, co kryje się pod enigmatyczną nazwą Shadow Wars.

Studio Monolith Productions dwoi się i troi, by podtrzymać zainteresowanie drugą odsłoną przygód Taliona i Celebrimbora – autorzy zdradzili, że Śródziemie: Cień Wojny doczeka się wkrótce darmowego dodatku ochrzczonego mianem Shadow Wars. Co kryje się pod tą enigmatyczną nazwą?

Otóż nie jest to nic innego, jak autorski pomysł deweloperów na tak zwany „endgame”. Dzięki temu rozszerzeniu gracze będą mogli dosłownie w nieskończoność zajmować się obroną swoich twierdz przed atakami ze strony band orków – jeśli dana forteca padnie pod naporem wojsk nieprzyjaciela, nie pozostanie im nic innego, jak po raz kolejny stawić czoła wrogom i wyrwać z ich rąk należące do nich włości. Niestety aktualnie nie wiemy, kiedy miałby zadebiutować ów add-on – ma on towarzyszyć płatnemu DLC wprowadzającemu do Śródziemia kolejne plemię (Rzeźników), którego premiera ma nastąpić „wkrótce”.

Dzięki DLC zatytułowanemu Shadow Wars Talion i Celebrimbor będą mieć ręce pełne roboty… w nieskończoność. - Śródziemie: Cień Wojny wkrótce doczeka się darmowego dodatku - wiadomość - 2017-10-18
Dzięki DLC zatytułowanemu Shadow Wars Talion i Celebrimbor będą mieć ręce pełne roboty… w nieskończoność.

Śródziemie: Cień Wojny zadebiutowało w „takiej sobie” atmosferze – podczas gdy jednym najnowsze dzieło studia Monolith Productions przypadło do gustu, inni dostrzegli w nim szereg mniej lub bardziej poważnych wad. Bodaj największą z nich jest powtarzalność; możecie się o tym przekonać, czytając naszą recenzję lub zapoznając się z innymi opiniami, jakie towarzyszyły premierze owej produkcji. W związku z powyższym istnieje duże prawdopodobieństwo, że ci, którzy narzekali na monotonię, raczej nie ucieszą się z dodatku opierającego się na wykonywaniu powtarzalnych czynności. Nie uprzedzajmy jednak faktów – a nuż deweloperzy nas czymś zaskoczą?

W Śródziemie: Cień Wojny można zagrać zarówno na komputerach, jak i na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. Tytuł ma być przy tym jedną z produkcji prezentujących możliwości Xboksa One X, który trafi do sprzedaży 7 listopada. Korzystając z okazji warto przypomnieć, że gra padła już ofiarą cheaterów – opracowany przez nich trainer pozwala między innymi na ustawienie dowolnej liczby tak zwanych silver coins, czyli tutejszej waluty do wydania w grze; więcej na ten temat poczytacie w naszej wiadomości sprzed kilku dni.