Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 grudnia 2014, 12:00

autor: Entelarmer

Square Enix pracuje nad sieciowym spin-offem Final Fantasy XV na PC?

Firma Square Enix poszukuje osoby zainteresowanej tematyką PC w związku z „nową grą online powiązaną z Final Fantaxy XV”. Czyżby kolejna „Ostatnia Fantazja” miała zawitać na PC?

Square Enix pracuje nad sieciowym spin-offem Final Fantasy XV na PC? - ilustracja #1

Jak informuje serwis Gematsu, na japońskiej stronie z ofertami pracy JPost firma Square Enix opublikowała ogłoszenie w związku z „nową grą online powiązaną z Final Fantasy XV”. Kolejna część legendarnej serii jRPG ma ukazać się w 2015 roku na konsolach nowej generacji (PlayStation 4 i Xbox One), jednak w tekście ogłoszenia wśród wymaganych kwalifikacji znalazło się „zainteresowanie oraz doświadczenie w graniu w gry na PC”.

Biorąc pod uwagę to oraz pozostałe wymagania (doświadczenie z zakresu zarządzania online i tworzeniu produkcji z płatnościami), można wnioskować, że najprawdopodobniej chodzi o spin-off „piętnastki” w formie gry sieciowej (czyżby kolejne MMO?) dostępnej m.in. na PC. Niemal na pewno nie chodzi tu o samo Final Fantasy XV.

Rozpoczęta w 1987 roku seria Final Fantasy to prawdopodobnie najważniejszy przedstawiciel japońskich RPG. Cykl szybko zmienił bankrutujące studio Squaresoft w giganta branży (obecnie znanego jako Square Enix). Poszczególne części serii (14 głównych i bez liku pomniejszych odsłon) nie są ze sobą powiązane fabularnie, choć pojawiają się w nich pewne wspólne elementy, np. postacie noszące imię Cid i kurczakopodobne Chocobo. Final Fantasy ukazało się na niemal wszystkich najważniejszych konsolach, PC i urządzeniach mobilnych.