Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 31 grudnia 2014, 11:33

autor: Jiker

Sky Gamblers: Storm Raiders – udana lotnicza strzelanka wreszcie dostępna na Androidzie

W Google Play, po dwóch latach od premiery na iOS, zadebiutowała efektowna wizualnie lotnicza strzelanka Sky Gamblers: Storm Raiders. Produkcja studia Atypical Games jest najlepiej ocenianą częścią tej uznanej mobilnej serii. Można ją nabyć za nieco ponad 3 złote.

Posiadacze smartfonów i tabletów z Androidem, będący fanami lotniczych strzelanek, otrzymali właśnie lekko spóźniony prezent świąteczny. Jest nim długo oczekiwana konwersja Sky Gamblers: Storm Raiders – bardzo udanej produkcji, wydanej na przenośny sprzęt firmy Apple ponad dwa lata temu. Dzieło studia Atypical Games zostało udostępnione na platformie Google Play w cenie około 3 złotych, w wersji oferującej dodatkowe mikropłatności.

W ręce graczy oddana została wyjątkowo dopracowana i rozbudowana produkcja. Akcja Sky Gamblers: Storm Raiders toczy się w czasach II wojny światowej. Gra pozwala zasiąść za sterami kilkunastu wiernie odwzorowanych maszyn, królujących na ówczesnym niebie (m.in. legendarny Spitfire), i wziąć udział w obszernej kampanii biorącej na tapetę historyczne wydarzenia, stanowiące część największego konfliktu zbrojnego w dziejach (m.in. Bitwa o Anglię, atak na Pearl Harbor, bitwa o Midway, operacje lotnicze w Niemczech, Francji).

Twórcy pokusili się również o dopieszczenie rozgrywki, czego dokonali na kilka różnych sposobów. Po pierwsze, pozwolili graczom dostosować poziom trudności do własnych preferencji. Dzięki temu z gry równie dobrze można zrobić całkiem realistyczny symulator, jak i zupełnie odrealnioną, dynamiczną zręcznościówkę. Po drugie, zadbali o odpowiednią prezentację pola walki (m.in. realistyczne warunki pogodowe, dopieszczone areny wzorowane na autentycznych lokacjach, pełne szczegółów modele samolotów, z interaktywnymi kokpitami na czele).

Nie sposób nie wspomnieć też o bogatym, sieciowym multiplayerze, oferującym zarówno kooperację, jak i tradycyjną rywalizację. Zmagania graczy z całego świata mogą się odbywać w opcjach zabawy takich jak Survival, Last Man Standing, Free Flight, Free for All, Team Match, Capture the Flag oraz zupełnie nowym dla serii Assault. Wisienką na torcie wydaje się efektowna szata graficzna, robiąca użytek z wielu zaawansowanych efektów (bump mapping, HDR, wolumetryczne chmury, cykl dobowy, filtrowanie anizotropowe, zniszczalne modele samolotów, tekstury w wysokiej rozdzielczości itd.).

Na koniec warto jeszcze dodać, że Sky Gamblers: Storm Raiders to najlepiej oceniana odsłona serii Sky Gamblers. Dlatego też żaden fan lotniczych strzelanek nie powinien przejść obok niej obojętnie.