Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2010, 17:05

autor: Kono

Square-Enix oficjalnie zapowiada nową odsłonę serii Tomb Raider. Zobacz jak wygląda nowa Lara Croft

Całkiem niedawno pisaliśmy o pogłoskach na temat nowej części cyklu Tomb Raider. Dzisiaj firma Square–Enix zapowiedziała oficjalnie kolejną odsłonę przygód pani archeolog. Wszystko wskazuje na to, że najnowsza część będzie kolejnym restartem całej serii.

Całkiem niedawno pisaliśmy o pogłoskach na temat nowej części cyklu Tomb Raider zatytułowanej po prostu…Tomb Raider. Dzisiaj firma Square–Enix zapowiedziała oficjalnie dziewiątą odsłonę przygód pani archeolog. Wszystko wskazuje na to, że najnowsza część będzie kolejnym restartem całej serii.

Pierwszą ważną wiadomością jest fakt wyboru dewelopera. Dowiedzieliśmy się, że grupa Crystal Dynamics będzie odpowiedzialna za wyprodukowanie gry o przygodach damskiej wersji Indiany Jonesa. Jak na razie, nie znamy jednak ani przybliżonej daty premiery, ani docelowych platform sprzętowych.

Square-Enix oficjalnie zapowiada nową odsłonę serii Tomb Raider. Zobacz jak wygląda nowa Lara Croft - ilustracja #1

W związku z tą zapowiedzią, Darrell Gallagher - szef studia deweloperskiego zajmującego się nową częścią sagi -postanowił dorzucić swoje trzy grosze. Według niego: „powinniśmy zapomnieć o wszystkim co do tej pory kojarzy nam się z Tomb Raiderem” .

Przypomnijmy, że najprawdopodobniej historia ma opowiadać o przygodach młodej Lary Croft, zanim jeszcze została słynną poszukiwaczką przygód. Nasza bohaterka płynąc statkiem ma się rozbić w wyniku sztormu na tajemniczej wyspie niedaleko wybrzeży Japonii. Możemy więc spodziewać się zmian w obrębie mechaniki gry. Zamiast poszukiwania skarbów w klaustrofobicznych grobowcach, czeka nasz walka o przetrwanie na otwartych terenach.

Square-Enix oficjalnie zapowiada nową odsłonę serii Tomb Raider. Zobacz jak wygląda nowa Lara Croft - ilustracja #2

Więcej informacji o zapowiedzianej grze dotrze do nas wraz z artykułem w najnowszym numerze pisma Game Informer. Dla zaspokojenia apetytu mamy dla was krótki fragment tego, co będziemy mogli przeczytać już za kilka dni:

„Restart marki był nie tyle naszym wyborem co koniecznością. Musieliśmy więc podjąć drastyczne kroki.” – twierdzi zespół Crystal Dynamics. „Aby stworzyć nową Larę – bohaterkę wartą uwagi graczy – musieliśmy ją najpierw całkowicie zniszczyć. W nowej części – zatytułowanej po prostu Tomb Raider – młodsza i niedoświadczona Lara Croft musi zmierzyć się z fizyczną i psychiczną traumą żeby przeżyć.[…] To będzie historia, która na nowo zdefiniuje postać Lary Croft.”