Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2016, 17:28

autor: Góral

Squad - sieciowa strzelanka otrzymała dużą aktualizację (m.in. nowa mapa i zmiana silnika)

Deweloperzy sieciowej taktycznej strzelanki Squad opublikowali kolejną aktualizację. W wersji alpha 6 przeniesiono grę na silnik Unreal Engine 4.11, wprowadzono nową mapę, zaktualizowaano Sumari oraz Fools Road i nie tylko.

Squad - sieciowa strzelanka otrzymała dużą aktualizację (nowa mapa, zmiana silnika itd.) - ilustracja #1

Kilka miesięcy temu w Steam Early Access zadebiutowała gra Squad, będąca następcą słynnego moda Project Reality. Od tamtej pory twórcy cały czas prężnie działają i rozwijają swój projekt, dzięki czemu od wczoraj możemy się cieszyć najnowszą aktualizacją oznaczoną numerem alpha 6 (a właściwie to 6.1, bo wyszedł jeszcze hotfix). Jedną z najważniejszych zmian jest przejście na wersję 4.11 silnika Unreal Engine, dzięki czemu polepszyć powinna się m.in. wydajność gry. Kolejną nowinką jest rozkładane stanowisko z potężnym karabinem maszynowym Browning M2 .50, który świetnie nadaje się do odpierania ataków m.in. na otwartych przestrzeniach. Podczas korzystania z niego należy jednak uważać na przeciwników, którzy najpewniej będą chcieli wykorzystać ograniczone kąty widzenia i poruszania się, by oflankować strzelającego.

Squad - stanowisko z karabinem maszynowym Browning M2 .50. - Squad - sieciowa strzelanka otrzymała dużą aktualizację (nowa mapa, zmiana silnika itd.) - wiadomość - 2016-05-27
Squad - stanowisko z karabinem maszynowym Browning M2 .50.
Squad – wersja alpha 6 w skrócie:
  • silnik Unreal Engine 4.11;
  • nowa mapa Gorodok;
  • aktualizacja map Sumari i Fools Road;
  • stanowisko z karabinem maszynowym Browning M2 .50;
  • lepsza wydajność.

Następną dużą nowością jest inspirowana Europą Wschodnią mapa Gorodok, natomiast aktualizacji doczekała się lokacja Sumari, gdyż została ona dwukrotnie powiększona. Zmianom poddano także Fools Road, na której w górach wykuto twierdzę i sieć tuneli.

Ponadto dodano m.in. nowe efekty dźwiękowe podczas poruszania się po liściach I wodzie, usprawniono ogólną wydajność produkcji, w tym na procesorach firmy AMD, powróciły skórki dla osób, które wsparły swego czasu grę na Kickstarterze lub w ramach programu Founders oraz zatroszczono się o wiele innych zmian. Wszystkie z nich znajdziecie w opublikowanym artykule.

Squad - mapa Gorodok. - Squad - sieciowa strzelanka otrzymała dużą aktualizację (nowa mapa, zmiana silnika itd.) - wiadomość - 2016-05-27
Squad - mapa Gorodok.
Tunele w górach na mapie Fools Road. - Squad - sieciowa strzelanka otrzymała dużą aktualizację (nowa mapa, zmiana silnika itd.) - wiadomość - 2016-05-27
Tunele w górach na mapie Fools Road.

Squad to siecowy taktyczny FPS od twórców moda Project Reality. Podczas zabawy liczy się przede wszystkim współpraca pomiędzy graczami, którzy toczą boje na dużych mapach, zdolnych pomieścić nawet 100 osób. Tytuł nie jest może zaawansowanym symulatorem pola walki, ale gameplay jest bardziej realistyczny niż w innych strzelankach. Grę kupicie na Steamie za 36,99 euro, czyli około 163 zł.