Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 stycznia 2020, 12:53

autor: Czaruś

Sprzedaż Enter the Gungeon przebiła trzy miliony egzemplarzy

Studio Dodge Roll Games pochwaliło się bardzo okazałą liczbą sprzedanych kopii swojej gry Enter the Gungeon – znalazła ona 3 miliony nabywców. Ponadto zapowiedziało, że spin-off Exit the Gungeon, który niedawno zadebiutował na iOS, trafi również na PC i konsole.

Wydaje się, jakby to było wczoraj, a już dwa lata z okładem minęły od dnia, kiedy informowaliśmy, że Enter the Gungeon sprzedało się w ponad milionie egzemplarzy. Dzisiaj, po prawie czterech latach od premiery gry na PC i PS4, możemy tę liczbę potroić. Jak można przeczytać w ostatnim poście na koncie twitterowym studia Dodge Roll Games, tytuł nabyto już ponad 3 miliony razy. Zastanawiacie się może, czy liczba ta uwzględnia egzemplarze rozdane pół roku temu za pośrednictwem Epic Games Store – raczej nie, zważywszy że twórcy wprost użyli w komunikacie słowa „sold” (pol. sprzedane). Poza tym po doliczeniu kopii oddanych za darmo łączny wynik byłby najpewniej zdecydowanie wyższy. W każdym razie jest to imponująca ilość, szczególnie że gra swoim wysokim poziomem trudności może zniechęcić do siebie wielu graczy.

Sprzedaż Enter the Gungeon przebiła trzy miliony egzemplarzy - ilustracja #1
Pułapki, wybuchy, świstające kule – Enter the Gungeon w swojej najlepszej formie.

Jednak na tym nie koniec informacji, którymi postanowili podzielić się z nami deweloperzy. Dalsza część wiadomości dotyczy gry Exit the Gungeon wydanej 19 września tego roku na iOS w ramach Apple Arcade, opartej na podobnych założeniach co jej starsza siostra (dungeon crawler z niezliczonymi falami wrogów). Otóż spin-off ma zawitać na PC oraz konsole w ciągu najbliższych kilku lub kilkunastu tygodni, kończąc czasową ekskluzywność dla urządzeń mobilnych.

Ciekawostką i dodatkowym smaczkiem dla fanów może być też zapowiedzenie na początek tego roku House of the Gundead, czyli automatu do gier, którego produkcją zajmuje się zewnętrzna firma Griffin Aerotech. Owa maszyna zawiera unikalną grę bazującą na oryginale, 2 pistolety (do kooperacji) oraz 43-calowy monitor LCD. To wszystko może znaleźć się nie tylko w salonach gier, ale również w prywatnych domach za jedyne 4 999 dolarów, co przy obecnym kursie daje około 19 000 złotych – prawdziwa okazja.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Dodge Roll Games
  2. Oficjalna strona internetowa Devolver Digital