Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 czerwca 2018, 10:48

autor: Michał "Czarny Wilk" Grygorcewicz

Spotkanie Spider-Manów w świetnym zwiastunie Into the Spider-Verse

Wytwórnia Sony Pictures Entertainment opublikowała rewelacyjnie wyglądający zwiastun animacji Spider-Man: Into the Spider-Verse, w której spotkają się ze sobą różne wersje Człowieka Pająka.

Odkąd Sony dogadało się z Marvelem w kwestii wykorzystania Spider-Mana w Kinowym Uniwersum Marvela, Peter Parker znów jest na topie. Spider-Man: Homecoming okazało się sporym sukcesem, ciepło ocenione zostały również występy Toma Hollanda w Avengers: Wojnie bez granic i Kapitanie Ameryce: Wojnie superbohaterów. Firma odpowiedzialna za markę PlayStation kuje żelazo póki gorące i oprócz kontynuacji Homecoming oraz filmu o Venomie, pracuje również nad animacją Spider-Man: Into the Spider-Verse, której zwiastun robi spore wrażenie.

Akcja Into the Spider-Verse nie będzie rozgrywać się w tym samym świecie, co filmy z Tomem Hollandem. Zamiast tego produkcja przedstawi nam kilka różnych rzeczywistości, z różnymi wersjami Spider-Manów. Głównym bohaterem będzie Miles Morales, młody czarnoskóry uczeń, który dopiero zaczyna stawiać pierwsze kroki w superbohaterskiej karierze. Tajniki bycia Spider-Manem zdradzi mu starszy od niego i bardziej doświadczony Peter Parker. W filmie pojawi się również Spider-Gwen, pochodząca z rzeczywistości, w której to nie Peter, a miłość jego życia Gwen Stacy zyskała pajęcze moce.

W filmie zobaczymy kilka różnych „wersji” Spider-Mana - Spotkanie Spider-Manów w zwiastunie animacji Into the Spider-Verse - wiadomość - 2018-06-07
W filmie zobaczymy kilka różnych „wersji” Spider-Mana

Scenariusz do animacji napisał Phil Lord, twórca m.in. LEGO: Przygody. Za reżyserię odpowiadają Bob Persichetti, Peter Ramsey i Rodney Rothman. W zwiastunie szczególne wrażenie robi warstwa wizualna Into the Spider-Verse, przy której pracowała m.in. Sara Pichelli, współtwórczyni postaci Milesa Moralesa. Film połączy typową animację komputerową z komiksowymi technikami malowania, dając efekt przypominający ruchomy komiks. Animowany Spider-Man będzie wyświetlany w kinach od 14 grudnia 2018 roku.