Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2013, 11:33

autor: qjin

Splinter Cell: Blacklist zadebiutował na polskim rynku

Dzisiaj odbyła się w naszym kraju premiera kolejnej odsłony skradankowej serii Splinter Cell – Blacklist. Gra dostępna jest z polskimi napisami na PC, PlayStation 3 i Xboksa 360.

Splinter Cell: Blacklist zbiera całkiem wysokie noty – gra oferuję rozgrywkę, która powinna zadowolić zatwardziałych fanów serii oraz mniej udanego Conviction - Splinter Cell: Blacklist zadebiutował na polskim rynku - wiadomość - 2013-08-22
Splinter Cell: Blacklist zbiera całkiem wysokie noty – gra oferuję rozgrywkę, która powinna zadowolić zatwardziałych fanów serii oraz mniej udanego Conviction

Dwa dni po światowej premierze Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist trafił dzisiaj na półki polskich sklepów w wersjach na PC, PlayStation 3, Xboksie 360 oraz Wii U. Tytuł – wydany nakładem firmy Ubisoft – został spolszczony kinowo (napisy) na wszystkich platformach sprzętowych z wyjątkiem konsoli firmy Nintendo. W Sklepie Gry-OnLine możecie zakupić kilka edycji szóstej części popularnej serii skradanek – pełną ofertę znajdziecie pod tym adresem.

Jak wynika z naszej recenzji gry, tytuł częściowo wrócił do korzeni cyklu rozpoczętego w 2002 roku na Xboksie, a rok później na pozostałych platformach sprzętowych. Mimo słabszej pierwszej połowy kampanii, niechcianych elementów z Conviction czy niedoskonałości w technologicznej warstwie gra kładzie większy nacisk na skradanie aniżeli poprzednia odsłona serii. Do tego należy doliczyć świetny tryb wieloosobowy, z kooperacją włącznie. Średnia ocen w serwisie Metacritic oscyluje w graniach 82-86% (w zależności od wersji) – również my wystawiliśmy zbliżoną, wysoką notę – 8/10. Krzysztof „Khalosh” Chomicki, autor artykułu, stwierdził, że to udane połączenie klasycznych rozwiązań z wcześniejszymi pomysłami wdrożonymi w kontrowersyjnym Conviction:

„Wiem, że nowy Splinter Cell, podobnie jak odmłodzony Sam Fisher, nie wzbudza zaufania, ale warto dać mu szansę. Nie jest to wprawdzie tak dobra skradanka jak Chaos Theory, a fanów convictionowego strzelania mogą zrazić misje, w których nie wolno nikogo zabić, ale za tymi wszystkimi potknięciami i problemami kryje się naprawdę dobra produkcja, której trzeba tylko pozwolić rozwinąć skrzydła.”

Polecamy Waszej uwadze oficjalny materiał wideo omawiający wszystkie elementy gry, a także jeszcze tworzony przez Strangera poradnik do gry. Ekipa z tvgry.pl również nie próżnowała i pojawiło się ostatnio trochę świeżych filmików prezentujących najważniejsze cechy Splinter Cell: Blacklist.