Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 6 sierpnia 2015, 12:30

autor: Adrian Werner

Spider: Rite of the Shrouded Moon – klimatyczna kontynuacja klasyka debiutuje na pecetach i iOS

Do sprzedaży w usłudze App Store trafiło Spider: Rite of the Shrouded Moon, czyli jedna z najbardziej wyczekiwanych gier mobilnych tego roku. Gra pojawi się też dzisiaj na Steamie. Oprócz tego w drodze są wersje na Androida oraz konsole PlayStation 4 i PlayStation Vita.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, studio Tiger Style wypuściło grę Spider: Rite of the Shrouded Moon, czyli kontynuację jednego z największych mobilnych klasyków.

Gra została wypuszczona na razie tylko na system iOS, a za kilka godzin ma trafić także na pecety. W planach są również wersje na Androida oraz konsole PlayStation 4 i PlayStation Vita, choć na razie nie wiemy, kiedy dokładnie trafią do sprzedaży. Spider: Rite of the Shrouded Moon na iOS kosztuje ok. 20 złotych i jest to produkcja premium, a więc pozbawiona mikropłatności.

W grze wcielamy się w pająka, który na swój dom wybrał starą, porzuconą posiadłość. Dawno temu wybudowało ją w niewiadomym celu tajne stowarzyszenie, którym rządziła trójka przyjaciół – szalony wynalazca, dzielne dziecko oraz poszukiwacz przygód. Podczas zabawy będziemy musieli odkryć historię tego miejsca, jego sekrety oraz powód dla którego je zbudowano. Tak jak w pierwowzorze, fabuła jest bardzo rozbudowana i chęć poznania nowych faktów skutecznie zachęca do kontynuowania zabawy.

Pod względem mechanizmów rozgrywki Spider: Rite of the Shrouded Moon stanowi mieszankę zręcznościówki i gry logicznej. Nasz pająk musi przede wszystkim jeść, więc większość czasu spędzamy na łapaniu owadów i innych małych zwierząt. W tym celu wykorzystujemy pajęczyny, ale nigdy nie mamy ich za wiele, więc konieczne jest sprytne planowanie lokalizacji zastawianych pułapek. Ponadto niektórzy wrogowie są zbyt silni, aby dało się ich pokonać w ten sposób, więc wyeliminowanie ich wymaga wskoczenia im na plecy. Dodatkową atrakcją jest dynamiczny system pogody, która w istotny sposób wpływa na przebieg polowań.

Poza ciekawą fabułą, obszerną kampanią i dopracowanymi mechanizmami zabawy, Spider: Rite of the Shrouded Moon może się pochwalić także wysokiej jakości wykonaniem. Zwłaszcza grafika robi doskonałe wrażenie i każda lokacja rezydencji cieszy oko ogromem detali.