Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 czerwca 2022, 16:46

Spider-Man na PC wygląda lepiej niż na PS5; pierwsze porównanie grafiki

W sieci pojawiły się pierwsze porównania grafiki Spider-Mana na PC oraz PlayStation 5. Wygląda na to, że pececiarze mogą liczyć na poprawioną oprawę.

Wczorajsze State of Play dało wiele radości fanom Petera Parkera posiadającym komputery osobiste. W tym roku na PC ukażą się bowiem Marvel’s Spider-Man i jego duże, samodzielne rozszerzenie.

W sieci pojawiło się zaś pierwsze porównanie oprawy graficznej (autorstwa użytkownika Cycu1) gry na konsolach PlayStation 5 oraz komputerach, oparte na pokazanym wczoraj zwiastunie.

Spider-Man najładniejszy na PC

Wygląda na to, że pecetowcy zagrają w ładniejszą wersję Spider-Mana. Bezpośrednie porównanie ujawnia, iż nowe wydanie gry może pochwalić się nieco lepszą grafiką.

Różnice najłatwiej zauważyć na polu oświetlenia. Wersja na PC zdaje się dysponować cieniami wyższej jakości oraz mocniejszym kontrastem kolorów. Obiekty w tle wydają się zaś mniej płaskie niż w edycji z PS5.

Czy detale te wpłyną na ogólny odbiór gry, dowiemy się za dwa miesiące. Marvel’s Spider-Man trafi na pecety 12 sierpnia. Nieco później (tej jesieni) posiadacze blaszaków będą mogli ograć także Marvel’s Spider-Man: Miles Morales.

  1. Recenzja gry Marvel's Spider-Man - z wielkimi oczekiwaniami nie przychodzi rozczarowanie
  2. Marvel's Spider-Man - poradnik do gry

Przemysław Dygas

Przemysław Dygas

Pierwsze dziennikarskie teksty publikował jeszcze na prywatnym blogu, który na szczęście od dawna nie istnieje. Później zajął się pisaniem na poważnie, gdy jego newsy i recenzje trafiły na portal filmowy, o którym lepiej już jednak nie wspominać. Z czasem zmienił otoczenie i dołączył do ekipy Gry-Online. Na „łamach” serwisu opublikował masę newsów, nieco recenzji i trochę felietonów. Obecnie prowadzi serwis Cooldown.pl. W wolnym czasie stara się nadążać za premierami nowych strategii i RPG-ów. Oczywiście o ile nie powtarza po raz enty Pillars of Eternity lub Mass Effecta. Lubi też kinematografię i stara się przynajmniej raz w miesiącu odwiedzać pobliskie kino, by być na bieżąco z interesującymi go filmami.

więcej

E3 2021