Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lipca 2020, 09:39

Spider-Man Miles Morales zaoferuje remaster pierwszej części

Okazuje się, że Spider-Man: Miles Morales nie będzie zawierał wyłącznie przygód nowego bohatera. Do gry dołączany ma być remaster pierwszej części z PlayStation 4.

Spider-Man Miles Morales zaoferuje remaster pierwszej części - ilustracja #1
Gra ma zadebiutować pod koniec tego roku

Spider-Man: Miles Morales zapowiada się na jedną z najważniejszych pozycji, jakie w tym roku otrzyma PlayStation 5. Okazuje się, że zaoferuje on więcej atrakcji, niż początkowo ujawniono. Do gry dołączany będzie bowiem remaster gry Spider-Man, która ukazała się dwa lata temu na PlayStation 4. Na razie nie wiadomo, czy którąś z tych produkcji będzie można nabyć oddzielnie.

Informacje te pochodzą z magazynu Game Informer. W opublikowanym w nim artykule można przeczytać, żeSpider-Man: Miles Morales nie będzie tradycyjną kontynuacją, gdyż do gry dołączana zostanie zremasterowana wersja Spider-Mana, która w pełni wykorzysta dodatkową moc oferowaną przez PlayStation 5”.

Najnowsze informacje pomagają zrozumieć, czym naprawdę będzie Spider-Man: Miles Morales. Zapowiedź projektu wywołała spore zamieszane. Gracze nie byli pewni, czy ma to być nowa gra, czy też jedynie dodatek do pierwowzoru. Twórcy tłumaczyli, że jest to „nowa przygoda”, ale to do końca nie rozwiało wątpliwości.

Dziennikarz Jason Schreier (dawniej Kotaku, obecnie Bloomberg) twierdzi, że będzie to samodzielna produkcja, skalą przypominająca Uncharted: The Lost Legacy. Ten tytuł był czymś pomiędzy dodatkiem, a pełnowymiarową kontynuacją. Do tych informacji pasuje fakt, że Spider-Man: Miles Morales będzie zawierał remaster pierwszej części. Powinno to pomóc uzasadnić pełną cenę projektu, gdyż nowa przygoda rozgrywać się będzie na tej samej mapie miasta, tyle że w wersji zimowej. Część graczy mogłaby więc mieć problem z wydaniem 60 dollarów na taki tytuł. Przy okazji w ten sposób brak znajomości pierwowzoru nie będzie przeszkodą dla osób, które mają ochotę zagrać jako Miles.

Przypomnijmy, że Spider-Man: Miles Morales zmierza wyłącznie na PlayStation 5. Premiera nastąpi pod koniec tego roku, ale na razie nie ujawniono dokładnego terminu.

  1. Oficjalna strona studia Insomniac Games
  2. Recenzja gry Marvel's Spider-Man - z wielkimi oczekiwaniami nie przychodzi rozczarowanie
  3. Marvel's Spider-Man - poradnik do gry