Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 6 grudnia 2021, 12:15

autor: Patryk Łukasz Kubiak

Spider-Man niczym film z kategorią R; fani przemontowali sceny

Miłośnicy konkretnych filmów, postaci czy uniwersów potrafią zaskoczyć swoją inwencją. Nie inaczej jest w tym przypadku. Fani Spider-Mana przygotowali przeróbki scen tak, by wyglądały jak żywcem wyjęte z filmu z kategorią R.

W weekend informowaliśmy Was o nowym, a zarazem pierwszym zwiastunie animacji Spider-Man: Across the Spider-Verse. Człowieka-Pająka jednak nigdy dość, tak więc tym razem zobaczcie, jak mogłyby wyglądać perypetie Spider-Mana, gdyby za stworzenie filmu w tym uniwersum wzięli się – dla przykładu – Mel Gibson albo Quentin Tarantino.

Powyższy filmik to oczywiście humorystyczna przeróbka, ale trzeba przyznać, że wykonana jest – jak na fanowskie wideo – znakomicie. I tak możecie podziwiać Spideya wypuszczającego sieć z miejsca, z którego robią to inne pajęczaki, Tobeya Maguire’a, który rozpłaszcza się na krwawą miazgę, próbując przetestować swoje nowe umiejętności, bohatera pokrojonego na plasterki przez śmigło helikoptera policyjnego czy nową wersję kultowej już sceny z drugiej części Spider-Mana ze wspomnianym już Maguire’em, w której odgrywanemu przez niego herosowi zabrakło sił, by pojazd utrzymać. Jak możecie się domyślać, skończyło się to źle nie tylko dla niego, ale i dla wszystkich pasażerów.