Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2021, 11:57

Contraband może tworzyć o wiele więcej osób niż Just Cause 4

Dowiedzieliśmy się, że nad grą Contraband może pracować ponad 150 osób. To o połowę więcej niż przy Just Cause 4, czyli wcześniejszej produkcji zespołu Avalanche.

W SKRÓCIE:
  1. nad Contraband może pracować nawet ponad 150 osób,
  2. dla porównania zespół odpowiedzialny za Just Cause 4, czyli inną grę studia Avalanche, liczył sto osób.

Jednym z tytułów ujawnionych podczas tegorocznej prezentacji Xbox & Bethesda Games Showcase okazała się Contraband – kooperacyjna gra akcji z otwartym światem, nad którą pracuje Avalanche Studios, czyli autorzy m.in. Rage 2, Mad Max oraz serii Just Cause. Teraz dowiedzieliśmy się, że zespół zajmujący się tym projektem może liczyć ponad 150 osób.

Jeśli mamy do czynienia z prawdą, to oznacza to, iż otrzymamy wysokobudżetową produkcję, na której firma Microsoft nie zamierza oszczędzać. Ma to sens, gdyż będzie ona tytułem ekskluzywnym dla PC i konsol Xbox Series X/S.

Źródłem tych informacji jest CV Christophera Supino (producenta z nowojorskiego oddziału Avalanche), udostępnione w serwisie LinkedIn. Wynika z niego, że w ostatnim czasie zajął się on rozbudową do ponad 150 osób zespołu pracującego nad nowym projektem, w skład którego wchodzą deweloperzy z oddziałów w USA i Szwecji. Najpewniej chodzi o Contraband, gdyż reżyserem tej gry jest Omar Shakir, który pracuje właśnie w Nowym Jorku.

Contraband może tworzyć o wiele więcej osób niż Just Cause 4 - ilustracja #1

Grono to ma obejmować jedynie deweloperów pracujących w oddziałach Avalanche. Twórcy najpewniej korzystają również z outsourcingu, bo jest to obecnie standard w przypadku gier AAA, więc w rzeczywistości liczba osób zajmujących się grą może być większa.

Dla porównania zespół zajmujący się Just Cause 4 liczył 100 osób (to również wiemy z CV Christophera Supino). Contraband ma więc szansę okazać się największym projektem w dorobku studia Avalanche.

Na razie nie wiadomo, kiedy gra trafi na rynek. Tytuł jest raczej na dość wczesnym etapie prac, gdyż podczas wspomnianej prezentacji Xbox & Bethesda Games Showcase pokazano jedynie zwiastun CG, a nie rozgrywkę. Dwa miesiące temu zazwyczaj bardzo dobrze poinformowany dziennikarz Jeff Grubb z serwisu Venture Beat informował, że według jego źródeł premiera Contraband planowana jest na 2023 rok.

  1. Contrand – oficjalna strona gry
  2. Avalanche Studios – strona oficjalna
  3. Contraband – twórcy Just Cause pracują nad przemytniczą grą akcji