Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 6 grudnia 2021, 12:15

autor: Marcin Barszcz

Twórcy Avatara przygotowują nowy styl animacji

Avatar Studios, założone przez twórców takich seriali jak Avatar: The Last Airbender czy Legend of Korra, pracuje nad nowym stylem animacji, który zostanie wykorzystany w kolejnych produkcjach osadzonych w tym uniwersum.

Uruchomione na początku tego roku Avatar Studios (podlegające pod stację Nickelodeon) poszukuje nowych grafików do pracy przy swoich produkcjach. Jest to spowodowane chęcią stworzenia oryginalnego stylu animacji, świeżego dla uniwersum Avatara. Jak donosi portal AvatarNews, nowa technika na pewno zostanie wykorzystana w nadchodzącym filmie kinowym (o którym pisaliśmy tutaj). Przypuszcza się również, że znajdzie zastosowanie w przyszłych animacjach studia.

Nowy styl, który zaprezentuje Avatar Studios, ma być hybrydą grafiki 2D oraz 3D. O tym, jak będzie wyglądać, przekonamy się wraz z pierwszymi zapowiedziami ich produkcji. Obecnie możemy spodziewać się czegoś na wzór animacji wykorzystanej w Spider-Man Uniwersum.

Avatar Studios, założone przez Michaela Dante DiMartino oraz Bryana Konietzko, ma szeroko zakrojone plany na rozwój marki. Twórcy wspominali o tym na początku roku w rozmowie z Entertainment Weekly:

[…] Razem z Avatar Studios mamy możliwości w zakresie rozwoju naszej marki na ogromną skalę. […] Jesteśmy bardzo wdzięczni Brianowi Robbinsowi (prezydentowi Nickelodeon – przyp. red.) i Ramseyowi Naito (prezydentowi Nickelodeon Animation – przyp. red.) za ich entuzjazm i uszanowanie dla Avatara jako marki oraz nas jako jego twórców. Od początku wspierali nasze ambitne plany i stworzyli dla nas świetne środowisko pracy. […] Jesteśmy bardzo podekscytowani powrotem na Nickelodeon, do miejsca gdzie Avatar się zaczął. Chcemy wrócić z przytupem.

Kompozytor Jeremy Zuckerman miał już możliwość zobaczyć, nad czym obecnie pracuje studio. W podcaście Avatar: Braving the Elements podekscytowany mówił o nowych produkcjach:

Przyszłość przyniesie dużo świetnych rzeczy. Avatar Studios tworzą coś, co będzie zarówno ekscytujące, jak i piękne. Trochę już widziałem – i nie mówiąc za dużo – jest to inspirujące i olśniewające. Mogę jedynie dodać, że jakość przerośnie wasze oczekiwania.

Obecnie nie mamy żadnych informacji dotyczących terminów premier nadchodzących produkcji. A czy Wy czekacie na rozwój uniwersum Avatara?