Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2022, 11:28

Sony wycofuje karty podarunkowe PS Now

Sony wycofuje z rynku karty podarunkowe PlayStation Now. Napędza to plotki, według których PS Now i PS Plus zostaną połączone w jedną usługę, mającą konkurować z Game Passem.

W SKRÓCIE:
  • Sony wycofuje karty podarunkowe PS Now,
  • spekuluje się, że decyzję tę podjęto w ramach przygotowań do połączenia tej usługi z PS Plus,
  • według plotek nowa platforma pomyślana została jako konkurencja dla Game Passa.

Firma Sony wycofuje z dystrybucji karty podarunkowe zapewniające dostęp do PS Now, czyli streamingowej usługi umożliwiającej granie w chmurze. Proces rozpoczął się kilka tygodni temu w USA, a teraz to samo dzieje się w Wielkiej Brytanii. Wielu analityków podejrzewa, że w ten sposób japoński koncern przygotowuje grunt pod połączenie tej usługi z PS Plus w celu stworzenia konkurencji dla Game Passa.

Plotki o tych planach pojawiły się już w ubiegłym roku. Według nich nowa usługa funkcjonuje pod nazwą kodową Spartacus. Sony nie potwierdza tych informacji. W odpowiedzi na pytania dziennikarzy firma stwierdziła, że chce uprościć swoją ofertę kart podarunkowych i skoncentrować się na oferowaniu tych, za pomocą których konto użytkownika jest zasilane walutą, umożliwiając także zapłatę za dostęp do PlayStation Now.

Sony wycofuje karty podarunkowe PS Now - ilustracja #1
Źródło: Twitter.

Zazwyczaj bardzo dobrze poinformowany Jason Schreier stwierdził jednak, że wycofywanie kart podarunkowych PS Now jest częścią przygotowań do startu Spartacusa.

Przypomnijmy, że według plotek nowa usługa wystartuje wiosną tego roku. Ma ona zaoferować trzy rodzaje abonamentu. Najdroższy z nich zapewni dostęp do streamingu, rozszerzonych dem nowych produkcji oraz gier ze starszych generacji konsol Sony – PS1, PS2, PS3 i PSP.

Według Jasona Schreiera nazwa kodowa Spartacus prawdopodobnie nie zostanie wykorzystana w finalnej wersji usługi. Dziennikarz uważa, że najpewniej będzie ona funkcjonowała po prostu jako PlayStation Plus.

  1. Oficjalna strona internetowa marki PlayStation