Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 stycznia 2022, 13:25

autor: Ania Orzech

Czerwona nota otrzyma dwa sequele. Ogłoszono kontynuację hitu Netflixa

Czerwona nota to bez wątpienia jeden z największych hitów Netflixa. Wygląda na to, że ogromny sukces filmu zaowocuje nie w jeden, a dwa sequele. Zobacz, co już wiemy na temat Czerwonej noty 2 i 3.

Czerwona nota od premiery w 2021 roku cieszy się ogromną popularnością. Komedia akcji z Dwaynem Johnsonem, Gal Gadot i Ryanem Reynoldsem to najkosztowniejsza, jak dotąd, produkcja Netflixa. Jak informuje portal Deadline, film doczeka się dwóch sequeli. Zdjęcia do kolejnych części Czerwonej noty mają ruszyć w 2023 roku, zaś dokładny termin zależy od napiętego grafiku aktorów, którzy po raz kolejny wcielą się w głównych bohaterów. Jak twierdzi Deadline, reżyser Rawson Marshall Thurber rozpoczął prace nad scenariuszami. Na pokładzie mają pojawić się także nowe gwiazdy.

Film pierwotnie miał powstać dla studia Universal Pictures, jednak wytwórnia zrezygnowała z projektu w 2019 roku, uznając go za zbyt kosztowny. Z okazji natychmiast skorzystała platforma Netflix, a przejęcie tytułu okazało się strzałem w dziesiątkę, gdyż pomimo dużego budżetu, zwrócił się ze sporą nawiązką. Z tego powodu, podjęto decyzję o kontynuacji, a platforma streamingowa oficjalnie złożyła zamówienie na drugą i trzecią część wysokobudżetowej produkcji. Z powodu napiętych harmonogramów Dwayne’a Johnsona, Gal Gadot i Ryana Reynoldsa, zdjęcia do obu sequeli będą kręcone jednocześnie.

Nie znamy jeszcze dokładanych szczegółów na temat fabuły, lecz istnieją pogłoski, że twórcy planują ukazać losy bohaterów podczas skoku w stylu Ocean's Eleven. W tym miejscu warto przypomnieć, że historia w pierwszej odsłonie Czerwonej noty skupiała się na pościgu za najbardziej poszukiwanym przestępcą, za którym Interpol wystawił tytułową czerwoną notę. W pościgu wziął udział John Hartley (Dwayne Johnson), czyli najlepszy behawiorysta FBI. Aby złapać złodziejkę dzieł sztuki znaną jako „Laufer” (Gal Gadot), agent musi współpracować z jej rywalem, Nolanem Boothem (Ryan Reynolds).

Pierwsza odsłona Czerwonej noty jest dostępna na platformie Netflix.