futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje
Wiadomość sprzęt i soft 11 stycznia 2024, 17:30

Sony może wkrótce zaoferować kontroler DualSense V2 z 12-godzinną baterią

Sony może niebawem zaskoczyć graczy wprowadzając na rynek DualSense V2 dla PlayStation 5. Kontroler zaoferować ma wydłużoną żywotność baterii i stację ładowania w zestawie, zachowując cenę na poziomie obecnego modelu.

Źródło fot. Harpal Singh | Unsplash
i

Wygląda na to, że Sony szykuje się do wprowadzenia na rynek ulepszonej wersji kontrolera do PlayStation 5 – DualSense V2. Według informacji, które pojawiły się na stronie Best Buy Canada, nowy model ma wyróżniać się znacząco przedłużoną żywotnością baterii, pozwalajacą na 12 godzin pracy na jednym ładowaniu.

Oprócz tego, do zestawu ma zostać dołączona stacja ładowania DualSense, która dotychczas była sprzedawana oddzielnie.

Cena kontrolera DualSense V2, ustalona na 89,99 dolarów kanadyjskich pozostanie na tym samym poziomie co bieżący model. Oznacza to, że w Polsce, po doliczeniu VATu domyślna cena pada powinna wynosić 330 złotych.

Sklep Best Buy wymienił następujące cechy ulepszonego kontrolera:

  1. Kompatybilność z PlayStation 5;
  2. Łączność bezprzewodową;
  3. Kultowy, komfortowy design, który naturalnie pasuje do dłoni;
  4. Haptyczne sprzężenie zwrotne zastępujące tradycyjne silniki napędu wibracyjnego dla bardziej realistycznej rozgrywki;
  5. Dynamiczne, adaptacyjne spusty pozwalające doświadczać różnych poziomów napięcia i oporu podczas interakcji z grami;
  6. Wbudowany mikrofon pozwalający na komunikację z innymi graczami w grach online;
  7. Gniazdo słuchawkowe jack umożliwiające podłączenie ulubionych słuchawek;
  8. Stacja ładująca DualSense (dołączona do zestawu) oferująca łatwe i wygodne ładowanie;
  9. Wyjątkowa 12-godzinna żywotność baterii po pełnym naładowaniu, umożliwia długie sesje z ulubionymi grami.

Wcześniejsze patenty Sony sugerowały, że może powtawać kontroler z ekranem dotykowym oraz dynamicznym podświetleniem. Powyższy opis nie zawiera jednak informacji o takich nowościach. Możemy więc zakładać, że DualSense V2 nie będzie się znacząco różnił od oryginalnej wersji.

Firma od kilku lat konsekwentnie ulepsza konstrukcję swoich kontrolerów. Taka sama sytuacja miała miejsce podczas premiery PlayStation 4 Pro, gdzie Sony zdecydowało się na drobne usprawnienie padów DualShock 4, oznaczając je również jako „V2”.

Stację ładującą do kontrolera DualSense kupisz tutaj

W sieci można zauważyć spore zainteresowanie nowym modelem, głównie ze względu na obiecującą wydajność baterii. Obecna wersja DualSensa jest głównie krytykowana za krótki czas działania i problemy pokroju dryfujących analogów, które potencjalnie związane są z implementacją niskiej jakości komponentów.

Konsolę PlayStation 5 Slim kupisz tutaj

Oficjalna data wydania i dalsze informacje odnośnie sprzedaży kontrolera nie zostały jeszcze ogłoszone. Przeciek ten mógł być przypadkowy, a oficjalna prezentacja pada może nastąpić podczas nadchodzącego wydarzenia PlayStation State of Play w najbliższych tygodniach lub na większej prezentacji, najprawdopodobniej w drugiej połowie roku.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Krystian Łukasik

Krystian Łukasik

Zawodowo skupia się na pisaniu wiadomości ze świata elektroniki oraz tłumaczeń opisów i instrukcji produktów specjalistycznych. Pasja do nowoczesnych technologii komputerowych oraz gamingu pozwala mu być ciągle na bieżąco z ewoluującymi trendami w tych dziedzinach. Jego zamiłowanie do języka angielskiego stało się fundamentem decyzji o podjęciu i ukończeniu studiów z filologii angielskiej.

więcej