futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje
Wiadomość sprzęt i soft 10 stycznia 2024, 23:26

PS5 Slim dostanie obudowy w nowych kolorach

Na targach CES 2024 Sony zaprezentowało nowe warianty kolorystyczne PlayStation 5 Slim. W zestawie pojawią się również odpowiadające im pady.

Źródło fot. Sony
i

Jak zapewne pamiętacie PS5 posiada wymienne panele boczne. Dzięki temu można w łatwy sposób zmienić wygląd sprzętu. Kilka tygodni temu na półki sklepowe trafiła nowa wersja konsoli – PlayStation 5 Slim – która do tej pory była dostępna jedynie w kolorze białym. Niedługo jednak się to zmieni. Co również ważne, ukazać mają się również pady.

PS5 Slim dostanie obudowy w nowych kolorach - ilustracja #1
Chris Welch | The Vere

Na konferencji CES 2024 zaprezentowano bowiem trzy nowe rodzaje paneli bocznych – niebieskie, srebrne i czerwone. Sony pokazało jedynie wersje przeznaczone na PlayStation 5 z napędem. Możliwe jednak, że będą dostępne również osobne płyty na cyfrową wersję konsoli.

  1. Na pierwszy rzut oka widać, że wprowadzono zmiany kosmetyczne. Zrezygnowano bowiem z błyszczącego się dołu. Tym samym cała powierzchnia jest matowa.
  2. Będą one sprzedawane osobno, a ich cena ma wynosić 54,99 dolarów (około 218 złotych bez VAT). Na ten moment nieznana jest data premiery dodatków.
  3. Z czasem mają pojawić się również kolejne wersje kolorystyczne. W planach jest między innymi czarny panel boczny.
  4. Oczywiście dostępne będą również pady do kompletu. Będą one dostępne w tych samych barwach co panele boczne.

Dla przypomnienia PS5 Slim to pomniejszona wersja oryginalnego modelu z 2020 roku. Sony udało się zredukować rozmiar oraz wagę konsoli. Dodatkowo posiada on modułową konstrukcję – osoby które zdecydują się na zakup konsoli bez napędu, mogą go po prostu dokupić gdy zajdzie taka potrzeba.

PlayStation 5 Slim kupicie tutaj

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Z GRYOnline.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańcza specjalistka od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi. Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry.

więcej