Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2022, 17:40

Sony może zorganizować duży pokaz gier w tym miesiącu

Od pewnego czasu mówi się, że Sony szykuje duży pokaz gier dedykowanych PS4 i PS5. Najnowsze pogłoski sugerują, iż PlayStation Showcase odbędzie się w sierpniu 2022 roku. Jeśli tak, głównym tematem powinna być premiera God of War: Ragnarok.

Czerwiec upłynął graczom pod znakiem branżowych pokazów nadchodzących tytułów. Rąbka tajemnicy na temat swoich planów uchyliły wtedy wszystkie największe firmy – oprócz Sony. Mimo że od dłuższego czasu mówi się, iż owa japońska korporacja ma w planach dużą prezentację gier dedykowanych PS4 i PS5, wydarzenie nie zostało do tej pory oficjalnie zapowiedziane ani choćby zasugerowane.

Sony szykuje się na sierpień?

To stwarza przestrzeń dla wszelkiego rodzaju plotek, pogłosek i domysłów. Źródłem najświeższych tego typu informacji jest Nick Baker – współzałożyciel serwisu XboxEra.com i współprowadzący podcastu XboxEra w serwisie YouTube, znany na Twitterze pod pseudonimem Shpeshal_Nick. W jednym z wpisów na owym portalu napisał niedawno, że zasięgnął języka i dowiedział się, iż Sony planuje zorganizować tego typu pokaz w sierpniu 2022 roku.

Sony może zorganizować duży pokaz gier w tym miesiącu - ilustracja #1
Źródło: Twitter / Nick.

PlayStation Showcase zamiast State of Play

Jako że mowa jest o dużej prezentacji, można się domyślić, iż chodzi o PlayStation Showcase, a nie „zwykłe” State of Play. Sęk w tym, że w poprzednich latach owe wydarzenia odbywały się zwykle we wrześniu, a nie w sierpniu. Oczywiście w tym roku Sony może chcieć zrobić wyjątek od reguły – choćby dlatego, iż 2 września na PS5 wychodzi The Last of Us: Part I.

Ryzyko przesunięcia na wrzesień

Niewykluczone jednak, że mimo to pokaz odbędzie się tradycyjnie we wrześniu. Nick Baker przyznał w końcu, iż jego źródła nie są w stu procentach pewne, czy wydarzenie nie zostanie przesunięte właśnie na pierwszy miesiąc jesieni. Warto przy tym pamiętać, że z doniesieniami Shpeshal Nicka bywa bardzo różnie – raz się sprawdzają, kiedy indziej nie. Dlatego lepiej nie ostrzyć sobie nadaremno zębów i poczekać na oficjalny komunikat Sony.

PlayStation Showcase 2022 – czego się spodziewać?

A czego możemy oczekiwać po tym rzekomym PlayStation Showcase? Jeśli nie remake’u The Last of Us, to z całą pewnością nadchodzącego hitu Sony, jakim – z dużą dozą prawdopodobieństwa – okaże się God of War: Ragnarok, którego premierę na PS4 i PS5 zaplanowano na 9 listopada. A poza tym? Kto wie? Może dłuższego zwiastuna Marvel’s Spider-Man 2?

E3 2021