Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 listopada 2020, 09:55

autor: Adrian Werner

Sony może kupić twórców remake'u Demon's Souls

W sieci pojawiły się plotki sugerujące, że firma Sony szykuje się do wykupienia studia Bluepoint Games, znanego z remake’ów Demon’s Souls oraz Shadow of the Colossus.

Firma Sony może przymierzać się do przejęcia amerykańskiego studia Bluepoint Games, czyli zespołu odpowiedzialnego m.in. za wydany wczoraj remake Demon's Souls. Takie informacje przekazał użytkownik forum ResetEra o ksywce MarsipanRumpan, który powołuje się na źródło związane z zespołem deweloperskim.

Oczywiście do czasu oficjalnego potwierdzenia tych doniesień należy do nich podchodzić z dużym dystansem. MarsipanRumpan podkreśla, że jego drugie źródło w studiu odmówiło jakiegokolwiek komentarza w tej sprawie. Może to sugerować nieprawdziwość tych informacji, ale równie dobrze negocjacje mogą być na ostatnim etapie i pracownik zespołu nie chce się narażać.

Ciekawe jest to, że MarsipanRumpan od pierwszego źródła otrzymał także konkrety odnośnie powodów, dla których obie firmy dążą do tej umowy. Bluepoint Games znane jest z tworzenia wyśmienitych remake’ów, ale zespół chciałby także opracować nową markę i kontrakt z Sony ma to gwarantować. Nie znaczy to, że deweloper porzuci odświeżanie cudzych projektów, ale chce również spróbować sił w czymś własnym. Do tego bardzo atrakcyjna jest wizja stabilności, jaką oferuje bycie częścią imperium producenta konsol PlayStation.

Z kolei Sony planuje wykupienie studia, gdyż firma jest zadowolona z dotychczasowej współpracy. Bluepoint Games pokazało, że potrafi sprawnie tworzyć wysoko oceniane remake’i, bez niepotrzebnych opóźnień. Deweloperzy mają także dobre stosunki z japońskimi studiami, a ich technologia może być wykorzystana w projektach innych zespołów.

Negocjacje mają być na ostatniej prostej i jeśli zakończą się powodzeniem, to ogłoszenie przejęcia Bluepoint Games powinno nastąpić do końca lutego 2021 r.

Wykupienie tego zespołu wydaje się dobrym posunięciem dla Sony. Demon's Soul jest jednym z najciekawszych tytułów startowych dla PS5. Wcześniej zespół opracował szereg udanych remasterów i remake’ów, w tym God of War Collection, Team ICO Collection, Uncharted: The Nathan Drake Collection oraz Shadow of the Colossus. Wszystkie te projekty spotkały się z ciepłym przyjęciem.

  1. Bluepoint Games – strona oficjalna studia
  2. Oficjalna strona firmy Sony Interactive Entertainment